Dzisiaj jest 18.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej


Rok szkolny 2006/2007


  22 czerwiec 2007

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007

  1 czerwiec 2007

Dzień Sportu w ZSPS

zobacz zdjęcia


  16,17,18 maj 2007

ZSPS bierze udział w Targach Wynalazków Intar - Katowice, które odbywały się w Silesia City Center. Uczniowie naszej szkoły prezentują nowoczesne technologie cukiernicze oraz Europrodukt programu Socrates Comenius w postaci opakowań, książek i słownika dotyczących porównania kuchni ślaskiej i saksońskiej.

zobacz zdjęcie


  30 kwiecień 2007

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja kl. I b pod opieką mgr Renaty Sikory-Wójcik, mgr Doroty Kłusek przygotowała ciekawą i oryginalną wystawę połączoną z prezentacją multimedialną, dzięki której uczniowie ZSPS mogli poznać historię Polski związaną z tym właśnie świętem narodowym.

  27 kwiecień 2007

Odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Absolwenci ZSPS z łezką w oku rozstawali się ze szkołą, która na zawsze pozostanie w ich wspomnieniach. W wielu ciepłych i serdecznych słowach dziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za trud, serce i poświęcenie, z jakim uczyli ich przez cztery lata. Grono pedagogiczne, reprezentanci samorządu szkolnego i przedstawiciele klas pierwszych z całego serca życzyli im zdanej matury i dużo szczęścia w dorosłym życiu.

  26 i 27 kwiecień 2007

Odbyły się w ZSPS Dni Otwarte. Gimnazjaliści mogli dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i zwiedzić jej budynek, co utwierdziło ich w przekonaniu, że ZSPS jest szkołą, w której chcą się uczyć.

  25 kwiecień 2007

Uczniowie klas maturalnych pod opieką mgr Agaty Cegieły, mgr Katarzyny Winowskiej i mgr Zofii Bireckiej wyjechali do Jasnej Góry, by pomodlić się przed czekającym ich egzaminem dojrzałości.

zobacz zdjęcia


  19-20 kwiecień 2007

Uczeń kl. III mp Adam Swadźba pod opieką mgr inż. Małgorzaty Plesińskiej wyjechał do Poznania na Ogólnopolski Turniej Przetwórstwa Mięsa i został jego laureatem zdobywając 6 miejsce, dzięki czemu zwolniony został z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Adam przywiózł z Poznania dyplom i medal, z których jest bardzo dumny. Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczeń musiał wykazać się znajomością technologii i surowców, charakteryzując mięso, przyprawy, materiały pomocnicze, dokonując oceny organoleptycznej i ekspozycji towaru do sprzedaży.

zobacz zdjęcia


  16 kwiecień 2007

Osiągnięcia uczniów ZSZ są dla całej społeczności ZSPS powodem do dumy. Uczeń kl. III ac Przemysław Prejs zdobył w odbywającym się we Wrocławiu Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego ucznia w Zawodzie-cukiernik 3 miejsce, dzięki czemu został zwolniony z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

zobacz zdjęcia


  16 kwiecień 2007

Mgr Liliana Kocurek wyjechała z 12-osobową grupą młodzieży ZSPS na warsztaty ekologiczne do Rajczy. Ich celem było poznawanie flory i fauny Beskidu Żywieckiego oraz zwrócenie uwagi młodzieży na postępującą degradację środowiska przyrodniczego.

  16 kwiecień 2007

Mgr Ewa Górszczyk zorganizowała Wielki Finał Tygodnia Kultury, który odbywał się w ZSPS. Przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły mogli brać udział w różnych imprezach i konkursach promujących kulturę wśród młodzieży. Odbyły się przedstawienia teatralne w języku ojczystym i języku niemieckim, konkurs recytatorski, dyktando, konkurs nakrywania do stołu. Po podsumowaniu wszystkich dokonań najwięcej punktów dostała kl. II a.

zobacz zdjęcia


  12 kwiecień 2007

Odbyło się w ZSPS Zebranie z Rodzicami uświetnione występami Koła teatralnego Zespołu tanecznego- Pyrlik. Rodzice mogli na własne oczy zobaczyć popisy swoich dzieci, o których do tej pory tylko słyszeli lub czytali.

  4 kwiecień 2007

Radio Katowice emitowało reportaż dotyczący obchodów 50-lecia Koła PTTK w ZSPS. W audycji wypowiadała się mgr Zofia Birecka, vicedyrektor szkoły mgr inż. Lidia Kasperczyk oraz uczeń kl. III a Jakub Piętka.

  30 marzec 2007

W ZSPS świętowano 50-lecie Szkolnego Koła PTTK i 80 urodziny jego zasłużonej opiekunki - mgr Zofii Bireckiej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.
 • Śląski Kurator Oświaty- Marian Drosio
 • Wiceprezydent Katowic- Krystyna Siejna
 • Wiceprezes Zarządu Katowickiego Oddziału PTTK- Marian Zapa
 • Syn Patrona Szkoły- Czesław Rymer z małżonką
 • Danuta Wójcik, Feliks Stępień- byli dyrektorzy ZSPS oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół
 • absolwenci ZSPS
W trakcie obchodów wspominano niezliczone wycieczki, rajdy i obozy, które przez pół wieku organizowała dla uczniów naszej szkoły Pani Zosia. Wszyscy na uroczystości gratulowali Zofii Bireckiej i podziwiali jej wielką pasję, a także oddanie z jakim poświeca się pracy. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie przygotowali humorystyczne przedstawienie ukazujące różne przygody, które zdarzają się turystom. Przedstawienie uatrakcyjniały występy szkolnego zespołu tanecznego - Pyrlik i piosenki związane z turystyką.

zobacz zdjęcia


  28, 29, 30 marzec 2007

Młodzież ZSPS brała udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Kościele św. Jadwigi w Szopienicach.

  21 marzec 2007

W ZSPS odbył się Europejski Dzień Wiosny. Uczniowie wszystkich klas przygotowali „żywe obrazy” wzorując się na najwybitniejszych dziełach sztuki.

zobacz zdjęcia


  20 styczeń 2007

20 stycznia 2007 w Sali Afrykańskiej na terenie MKT odbyła się studniówka uczniów ZSPS. Pani dyr. Bożena Zając uroczyście rozpoczęła studniówkę prowadząc taneczny korowód maturzystów w takt poloneza. Na 100 dni przed maturą nasi uczniowie z gośćmi honorowymi - dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami bawili się wspaniale do białego rana. Ta wyjątkowa noc pozostanie z pewnością we wspomnieniach tegorocznych maturzystów do końca życia. Przed nimi sto dni przygotowań do egzaminów dojrzałości.

zobacz zdjęcia


  18 styczeń 2007

18 stycznia 2007 odbył się w ZSPS dzień maturzysty. Uczniowie klas IV poprzebierani w kolorowe kostiumy świętowali nadchodząca studniówkę. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć podejrzanie wyrośnięte niemowlęta w pampersach, kangury, księżniczki, robotników, motyle, lekarzy i potwory. Śmiechom i żartom nie było końca.

zobacz zdjęcia


  10 - 11 styczeń 2007

ZSPS kształci wspaniałych rzemieślników, o czym świadczy fakt, że uczeń klasy III ac Przemysław Prejs zajął I miejsce w odbywającym się w dniach 10 i 11 stycznia Etapie Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik. Wykonane przez niego wyroby przedstawiają się imponująco.

zobacz zdjęcia


W odbywajacym się w tych samych dniach Etapie Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz uczniowie, kl III mp Tomasz Synowiec i Kamil Newiak zajeli miejsca VI i VII.

  11 styczeń 2007

W dniu 11 stycznia tego roku odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Języków Obcych. W naszej szkole gościli przedstawiciele Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Technikum Hutniczo - Mechanicznego. Festiwal oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Bożena Zając witając przybyłych gości - uczestników olimpiady oraz ich opiekunów - nauczycieli języków obcych. Następnie uczniowie, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych, zostali podzieleni na dwie grupy - angielsko- i niemieckojęzyczną. Obie grupy pisały test składający się z zadań sprawdzających rozumienie tekstu słuchanego oraz czytanego, a także testu wyboru. Zwycięzcami zostali:
 • grupa anglojęzyczna: Mikołaj Kasperek – TPS, Paweł Kaszczyc – Technikum Hutniczo - Mechaniczne, Krystian Orczyk – Technikum Hutniczo - Mechaniczne
 • grupa niemieckojęzyczna: Bartosz Adamczyk – Zespół Szkół Gastronomicznych, Anna Strzelecka – Zespół Szkół Gastronomicznych, Patryk Strzelecki – Zespół Szkół Gastronomicznych
Dla uczestników olimpiady przygotowano również pokaz filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w wersji oryginalnej oraz słodki poczęstunek. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom podziękowała za udział w olimpiadzie.

  22 grudzień 2006

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w ZSPS odbyły się uroczyste wigilie klasowe. Do odświętnie udekorowanych stołów zasiedli wspólnie uczniowie i nauczyciele, by podzielić się opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich akademia, do której przygotowała młodzież mgr Agata Cegieła. Tegoroczne jasełka były próbą odpowiedzi na pytanie, jakie prezenty chcieliby znaleźć pod choinką młodzi ludzie. Krótkie scenki z życia rodzinnego ukazały, że nie potrzebują rzeczy materialnych, ale nade wszystko tego, czego kupić nie można- miłość, czułość, zainteresowania, rozmowy z najbliższymi. Młodzi chcą kochać i być kochanymi. Po akademii Samorząd Szkolny ogłosił wyniki świątecznego konkursu na najładniejszy stroik. Wygrała klasa II b, a drugie miejsce zajęła klasa III c. Wczesnym popołudniem na wigilijnym spotkaniu zebrali się pracownicy szkoły i emeryci uczący wcześniej w ZSPS. Pani dyrektor mgr Bożena Zając zaczęła wigilię od uroczystej przemowy i życzeń na nadchodzące święta oraz Nowy Rok. W odświętnej i radosnej atmosferze dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy, prowadzono długie serdeczne rozmowy.

zobacz zdjęcia


  14 grudzień 2006

Mgr Liliana Kocurek zorganizowała dla uczniów ZSPS zajęcia edukacyjne na temat ciekawostek z życia krajowych i egzotycznych gatunków gadów. Ciekawa pogawędka była połączona z prezentacją żywych okazów zwierząt.

zobacz zdjęcia


  13 grudzień 2006

25 rocznica wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego. 13 grudnia br. w świetlicy szkolnej odbyły się uroczystości upamiętniające 25 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji została zorganizowana okolicznościowa wystawka ze zbiorów prywatnych nauczycieli szkoły: pani Ewy Górszczyk, i pana Wojciecha Karczmarka. Na występie znalazły się oryginalne zezwolenia na poruszanie się po kraju, kopia protestu przeciw wprowadzenia stanu wojennego, kopia decyzji o internowaniu, listy cenzurowane, pamiątki po internowanych obozie w Zabrzu i Łupkowie, prasa legalna i podziemna literatura podziemna, znaczki wydawane w podziemiu, rysunki satyryczne w tym rysunek Jacka Federowicza „Portret Nieznanego mężczyzny drugą połową XX w.”, zdjęcia z zajść ulicznych w stanie wojennym, rodziny Lecha Wałęsy, pielgrzymki papieża do Polski oraz z pogrzebu i procesu księdza Popiełuszki.
Wystawie, którą komentowała Ewa Górszczyk, towarzyszył wiersz Zbigniewa Herberta „Raport z oblężonego miasta” czytany przez uczennicę kl. IV c Natalie Kwaśniewską, oraz wiersz „Idą, idą pancery na „Wujek” recytowany przez Klaudię Kaszę uczennice kl. II a. Z taśm magnetofonowych odtwarzane zostały fragmenty wystąpienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego z 13 grudnia 1981 roku, oraz fragment spotkania z Jackiem Federowiczem jak również mówionej gazetki Stefana Bratkowskiego. Całej uroczystości towarzyszył pokaz multimedialny przygotowany przez kl. III a Michała Osmędę będący ilustrowanym komentarzem do opowiadań nauczyciela. Znalazły się w nim zdjęcia postaci związanych ze stanem wojennym, z opozycją polityczną oraz ludzi kultury. Na zakończenie młodzież usłyszała „Mury” Jacka Karczmarskiego, którymi zakończono uroczystości szkolne.

  8 grudzień 2006

Okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Żywności w ZSPS.
W murach naszej szkoły gościliśmy 37 uczniów z 7 szkół, którzy przyjechali z opiekunami, by wziąć udział w organizowanym przez ZSPS etapie olimpiady. Rywalizacja była zaciekła, wygrali najlepsi, a młodzież całej szkoły miała doskonałą okazję by poszerzyć swoją wiedzę. Uczeń ZSPS Michał Osmęda z klasy 3a dostał się do ścisłego finału.

zobacz zdjęcia


  6 grudzień 2006

Na korytarzach ZSPS można było zobaczyć tajemniczego pana z siwą brodą w czerwonym ubraniu. To oczywiście dobrotliwy Mikołaj, który rozdawał wszystkim uczniom słodkie cukierki. Rózg w tym roku nie było.

zobacz zdjęcia


  5 grudzień 2006

Rocznica śmierci patrona szkoły Józefa Rymera. Izabela Skąpska przygotowała dla uczniów ZSPS pogadankę przybliżającą życie i działalność patrona szkoły. Młodzież ZSPS pod opieką mgr Liliany Kocurek udała się na grób Józefa Rymera, by złożyć kwiaty i zapalić znicz.

  30 listopad 2006

Z okazji zbliżającego się Mikołaja kl. 3 c pod opieką mgr Edyty Wilewskiej- Sosny przygotowała bajkę na podstawie wierszy Jana Brzechwy dla dzieci z szopienickiego Domu Dziecka i MOPS-u. Na scenie szkolnego teatru stanął stragan a młodzież wcieliła się w role warzyw i owoców, które rozśmieszały „maleńką publiczność”. Oczywiście przyszedł Mikołaj, który rozdawał prezenty, były zabawy dające wiele radości dzieciom i aktorom.

zobacz zdjęcia


  30 listopad 2006

Dzięki Samorządowi Szkolnemu młodzież ZSPS mogła zgodnie z tradycją poznać swoją przyszłość. Andrzejkowe wróżby odbyły się w szkolnej świetlicy, w której wróżki i czarownice przy świecach lały wosk, stawiały tarota, czyniły inne cuda i dziwy.

  29 listopad 2006

Mgr Izabela Skąpska przygotowała w szkolnej Izbie Tradycji pogadankę dla klas pierwszych dotyczącą śląskiej tradycji kultury i obyczajów.

  24 listopad 2006

Minutą ciszy i wywieszeniem flagi z żałobnym kirem uczczono w ZSPS śmierć górników zmarłych tragicznie w kopalni Halemba.

  16 listopad 2006

Uczniowie ZSPS z mgr Dorotą Kłusek składają życzenia synowi naszego patrona- Czesławowi Rymerowi z okazji jego dziewięćdziesiątych urodzin.

  15-17 listopad 2006

W ZSPS odbywają się próbne egzaminy dojrzałości, których celem jest przygotowanie uczniów klas IV do majowej matury i uświadomienia im stopnia opanowania materiału z poszczególnych przedmiotów. Wyniki matury dla jednych będą powodem do radości, dla innych zimnym prysznicem, wszystkich jednak powinny zmobilizować do nauki, która z pewnością przyniesie efekty.

  11 listopad 2006

Poczet Sztandarowy ZSPS pod opieką dr Dariusza Pośpiecha bierze udział uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, które odbywają się w Katowicach.

  10 listopad 2006

Młodzież ZSPS pod opieką mgr Doroty Kłusek przygotowała akademię z okazji święta Niepodległości. Uczniowie całej szkoły uhonorowali to święto biorąc udział w konkursie pieśni patriotycznej. W murach ZSPS zadźwięczały pieśni, które prowadziły naszych przodków do upragnionej wolności, co wzruszyło nie tylko nauczycieli, ale i uczniów. W konkursie zwyciężyła kl. III a, natomiast kl. II mp została wyróżniona.

  1 listopad 2006

Uczniowie ZSPS pod opieką mgr Liliany Kocurek złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobach patrona szkoły Józefa Rymera i niezapomnianej wicedyrektor Ewy Barcikowskiej.

  31 październik 2006

W związku ze Świętem Zmarłych Samorząd Szkolny przygotował okolicznościową gablotę upamiętniającą zmarłych uczniów i nauczycieli. Symboliczny znicz był świadectwem naszej pamięci o tych, którzy odeszli z tego świata, lecz zostali w naszych sercach.

  30 październik 2006

Uczniowie kl. II b i III a pod opieką mgr Agaty Cegieły obejrzeli w kinie film „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”. Dzieło to przybliża postać Karola Wojtyły, który jest dziś niekwestionowanym autorytetem i wzorem.

  27 październik 2006

Dyrektor szkoły Bożena Zając towarzyszyła mgr Katarzynie Winowskiej, która w Warszawie odebrała zaszczytną Nagrodę za Europrodukt - najlepszy projekt Socrates Comenius, który organizowała w roku szkolnym 2005/2006 dla uczniów ZSPS.

zobacz zdjęcia


  25 październik 2006

Klasa IIb pod opieką mgr Lidii Mrozek i mgr Anny Kuczyńskiej wyjechała na bardzo pouczającą wycieczkę do Krakowa. Jej celem było Muzeum Techniki, w którym uczniowie mogli osobiście wykonać ciekawe doświadczenia potwierdzające istnienie wielu praw fizyki. Teraz chyba wszyscy będą mieli z fizyki bardzo dobre oceny.

  25 październik 2006

Uczniowie kl. IVa i IVb udali się do Teatru Wyspiańskiego w Katowicach na „Dżumę”. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, gdyż w ciekawy sposób przedstawiał dzieło Alberta Camusa, które jest lekturą w klasie maturalnej.

  24 październik 2006

Małgorzata Zarzeczna – uczennica kl. IV b odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na tę zaszczytną nagrodę Małgosia pracowała przez cztery lata. Tacy uczniowie to powód do dumy dla całej szkoły i wzór godny naśladowania.

zobacz zdjęcia


  21 październik 2006

Grupa szkolnej młodzieży pod opieką mgr Izabeli Skąpskiej wyjechała do Krakowa na targi książki. Uczniowie mogli zaznajomić się z ciekawymi ofertami polskich wydawnictw, a pani profesor zamówiła wiele interesujących książek do szkolnej biblioteki.

  20 październik 2006

Klasy I a i I b udały się do Domu Kultury Burowiec na inscenizację ukazującą obrzędy regionalne. Uczniowie ZSPS mogli zobaczyć tradycyjne wesele z oczepinami i inne śląskie obrzędy, które odchodzą powoli w zapomnienie.

  13 październik 2006

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto w ZSPS. Zgodnie z tradycją na uroczystej akademii samorząd szkolny dziękował Pani Dyrektor Bożenie Zając i całemu gronu pedagogicznemu za trud, serce i poświęcenie włożone w wychowanie i edukację młodzieży. Pani Dyrektor wręczyła nagrody dziewięciu nauczycielom, których praca zasłużyła na wyróżnienie. W tym dniu mgr Renata Sikora-Wójcik została uhonorowana Nagrodą Kuratora Oświaty, a dr Dariusz Pośpiech otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowic. Po części oficjalnej klasa IIb przygotowana przez mgr Mariolę Weber bawiła wszystkich humorystycznymi scenkami z życia szkoły. Popołudniu część pracowników szkoły świętowała ten dzień na uroczystym obiedzie, a część na wycieczce do Lądka Zdroju.

zobacz zdjęcia


  6 październik 2006

W ZSPS odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywności. 6. X. 2006 r. w ZSPS odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywności, w którym brało udział 46 uczniów. Najlepsze wyniki otrzymali:
 • Natalia Olszewska z kl. III a
 • Magda Böhn z kl. III a
 • Michał Osmęda z kl. III a
 • Mariusz Buller z kl. III b
 • Izabela Zagrabińska z kl. IV c
Te osoby będą reprezentować naszą szkołę podczas okręgowego etapu olimpiady, który odbędzie się w grudniu.

  6 październik 2006

Odbył się w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. 6. X. 2006 r. odbył się w naszej szkole Dzień Unii Europejskiej. Na 3 i 4 godzinie lekcyjnej został zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski ”Dzień angielski” w szkole. Wzięły w nim udział te klasy, które aktywnie uczestniczyły w organizowanych pokazach i konkursach przygotowanych przez opiekunów Klubu mgr E. Górszczyk i mgr A.Krzak. Były to klasy: Iia, IIIa, i IIIc oraz delegacje klas częściowo uczestniczących w programie to jest Ia, Ib, Iac i Imp. Prezentacje wylosowanych angielskich miast w formie plakatu przygotowały dwie klasy Ia i IIa: Joanna Szymańska z Ia reprezentowała na plakacie Brighton a Edynburg Michalina Zawalich z klasy Ia . Po przerwie odbył się konkurs „Wiedzy o Wielkiej Brytanii”, Konkurs przygotowała i poprowadziła mgr E. Górszczyk. Startujący w konkursie uczniowie wylosowali miejsca, według których odpowiadali na zadane pytania. Do finału doszli Anna Ryszkowska (IIa ), Weronika Żurek (IIIc ) oraz Bartosz Czuba (IIIa). Walka była zacięta a sala głośno kibicowała swoim faworytom. Ostatecznie wygrał uczeń klasy III a Bartosz Czuba i wywalczył 3 punkty dla klasy. 2 punkty za II miejsce Weroniki Żurek otrzymała klasa IIIc a 1 punkt Ani Ryszkowskiej za III miejsce otrzymała klasa IIa. Podsumuwując wszystkie punkty pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 100 zł zdobyła klasa IIIa uzyskując 15 punktów. Drugie klasa IIIc 12 punktów i trzecie klasa IIa 10 punktów.

  4 październik 2006

Odbył się pogrzeb naszej tragicznie zmarłej koleżanki - Magdy Cecelskiej - uczennicy klasy IV a. W uroczystości brała udział Dyrektor - mgr Bożena Zając, nauczyciele, wychowawczyni, uczniowie klasy, do której chodziła Magda oraz znajomi z całej szkoły. Choć Magda nie siądzie już nigdy z nami w szkolnej ławce, pamięć o niej pozostanie w sercu każdego z nas.

  28 wrzesień 2006

Klasy pierwsze udały się na wycieczkę integracyjną do Ogrodzieńca. Wśród malowniczych ruin starego zamczyska nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie, które przetrwają wiele lat.

zobacz zdjęcia


  19 wrzesień 2006

Szesnastoosobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli uczestniczyła w targach żywności POLAGRA FOOD, które odbywają się w Poznaniu. Udział w tych targach stał się już tradycją naszej szkoły. Co roku młodzież ZSPS przejeżdża pół Polski, by poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z nowinkami związanymi z przemysłem spożywczym.

zobacz zdjęcia


  19 wrzesień 2006

Klasa II a pod opieką mgr Ewy Górszczyk i mgr Aleksandry Krzak udała się na wycieczkę do Krakowa. Młodzież podziwiała zabytki i dzieła sztuki znajdujące się w tym pięknym mieście, w którym czas stanął w miejscu. Wśród krakowskich ulic, placów i zaułków skąpanych we wrześniowym słońcu nasi uczniowie miło i pożytecznie spędzali czas

  15 wrzesień 2006

Klasy I a i II a brały udział w akcji sprzątania świata porządkując Stawiki w Szopienicach. Ta akcja uświadamia nam, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wygląd świata, w którym żyjemy. Być może zanim wyrzucimy na ziemię kolejny papierek, zastanowimy się nad tym, co robimy.

  15 wrzesień 2006

Poczet sztandarowy ZSPS prezentował naszą szkołę w uroczystościach przy Grobie Policjanta.

  4 wrzesień 2006

Odbyło się w ZSPS uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007. W promieniach jesiennego słońca żegnaliśmy wakacje, by pełni sił i motywacji kształcić się przez 10 miesięcy.
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac