Dzisiaj jest 18.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej


Rok szkolny 2007/2008


  28 czerwiec 2008

Na zjazd absolwentów TPS-u po 50-ciu latach od ukończenia szkoły przyjechało 17 osób z dwóch klas i trzy osoby towarzyszące (żony z młodszych roczników). Zaproszony został wychowawca jednej z klas mgr Feliks Stepień oraz nauczycielka historii mgr Zofia Birecka. Goście zwiedzili szkołę, podziwiali nowoczesne wyposażenie (pracownie komputerowe, językowe, boisko sportowe). Po mszy św. długo jeszcze wspominali w lokalu "Hutnik" najprzyjemniejsze lata swego życia".

zobacz zdjęcia


  20 czerwiec 2008

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008. Przed nami czas odpoczynku po trudach pracy i nauki. Życzymy wszystkim pogodnych, wesołych i bezpiecznych wakacji.

zobacz zdjęcia


  16-18 czerwiec 2008

Absolwenci technikum i zasadniczej szkoły zawodowej przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

  13 czerwiec 2008

Dzisiaj rozległ się „ostatni dzwonek” dla absolwentów klas trzecich ZSZ nr 7. Pani Dyrektor B. Zając rozdała im świadectwa i nagrody. Miłe życzenia na przyszłość usłyszeli także od przedstawicieli Samorządu Szkolnego i młodszych kolegów. Przed nimi egzamin zawodowy, a potem praca często połączona z dalsza nauką, więc może we wrześniu wielu z nich znów spotkamy na szkolnych korytarzach jako słuchaczy Technikum Uzupełniającego nr 12.

  4 czerwiec 2008

Klasa III b pod opieką p. L. Kasperczyk (w ramach cyklu wycieczek przedmiotowych) zwiedzała fabrykę „Unilever” w Katowicach. Uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesna technologią produkcji i dystrybucji żywności.

  3 czerwiec 2008

Kl. II a i II b, pod opieką p. L. Mrozek i p. R. Sikory – Wójcik, odwiedziła Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Mogli oni pod 23-metrową kopułą oglądać ekran sztucznego nieba wiernie naśladujący rzeczywisty firmament. Z pewnością, gdy teraz spoglądać będą na nocne niebo, nie wszystkie gwiazdy będą takie anonimowe.

  2 czerwiec 2008

Uczniowie klasy III ac oraz klasy III mp (grupa piekarzy) przygotowali prezentację wyrobów ciastkarskich i piekarskich. Dzielili się ze swoimi młodszymi kolegami wiedzą na temat technologii produkcji ciast, chlebów, itd. Liczył się nie tylko produkt i wiedza na jego temat, ale także sposób prezentacji, estetyka pokazu. Był to doskonały sprawdzian przed prawdziwym egzaminem zawodowym, do którego przez trzy lata przygotowywały ich: p. A. Cymerys, p. E. Witkowska, p. M. Zdyb.

zobacz zdjęcia


  30 maj 2008

Dzisiaj z żalem rozstaliśmy się z p. Hanną Owczarek-Marszałek, wieloletnim instruktorem naszego Zespołu Taneczno-Wokalnego „Pyrlik”. Na spotkaniu obecni byli obecni i byli członkowie zespołu. Były wspomnienia, uśmiechy i łzy.

zobacz zdjęcia


  30 maj 2008

Aura sprzyjała organizatorom i uczestnikom Szkolnego Dnia Sportu. Reprezentanci poszczególnych klas toczyli boje w wielu dyscyplinach, a reszta braci szkolnej żywiołowo dopingowała swoich zawodników. Drugorzędne znaczenie miały wyniki i ranking zwycięzców, najważniejsze, że wszyscy doskonale się bawili w przeddzień Dnia Dziecka.

zobacz zdjęcia


  27 maj 2008

Pani L. Kocurek zorganizowała zajęcia edukacyjne, w trakcie których uczniowie mogli podziwiać ciekawe okazy krajowej i egzotycznej fauny, poznać obyczaje prezentowanych zwierząt i ciekawostki dotyczące ich życia, przełamać strach przed bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami, które do tej pory znali tylko z podręczników biologii lub horrorów.

zobacz zdjęcia


  24-25 maj 2008

Komisja Socjalna ZSPS zorganizowała wycieczkę pracowników szkoły do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. To urokliwe miasteczko – nazywane perłą polskiego renesansu- zrobiło niezwykłe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki. Zachwyciła nas szczególnie jego malownicza sceneria, ciekawa historia oraz architektura. Dodatkową atrakcją było przepłynięcie czółnami do Janowca. W drodze powrotnej do Katowic odwiedziliśmy Nałęczów i jego „serce” tzn. Park Uzdrowiskowy.

  20-21 maj 2008

Klasy II a i II b, pod opieką p. D. Kłusek, p. R. Sikory- Wójcik i p. Z. Bireckiej, zwiedzały Żywiec i Zwardoń. W Żywcu mieli możliwość zobaczenia i poznania wielu cennych zabytków m.in. Starego Zamku i Pałacu Habsburgów wraz z otaczającym je pięknym parkiem krajobrazowym, muzeum miejskiego posiadającego ciekawą ekspozycję etnograficzną. Zwardoń zachwycił ich wyjątkowymi walorami krajobrazowymi.

zobacz zdjęcia


  19 maj 2008

Uczniowie klasy I a i I b, pod opieką wychowawców – p. B. Kwiatkowska-Rak i p. M. Plesińska, uczestniczyli w Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który konfrontuje dokonania uznanych twórców z eksperymentami początkujących artystów. Młodzież miała możliwość obserwacji różnorodnych języków teatralnych, bezpośredniego kontaktu z artystami.

  3 maj 2008

Przedstawiciele naszej szkoły (poczet sztandarowy, uczniowie pod opieką p. Liliany Kocurek) brali udział w oficjalnych uroczystościach Wojewódzkich Obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i 87 rocznicy Wybuchu III Powstania Śląskiego pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach oraz w Mszy św. za Ojczyznę w archikatedrze Chrystusa Króla.

  2 maj 2008

W trakcie uroczystości z okazji 87 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego pod pomnikiem Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach – Szopienicach naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy (pod opieką p. Artura Partyki).

  28-29-30 kwiecień 2008

Uczniowie klasy I a, I b, II b , członkowie Koła Ekologicznego w naszej szkole wzięli udział w Warsztatach Ekologicznych w Rajczy. Młodzieżą opiekowały się panie: Liliana Kocurek i Maria Zdyb.

zobacz zdjęcia


  28 kwiecień 2008

Zespół Wychowania Fizycznego pod kierownictwem p. Artura Partyki zorganizował na terenie naszej szkoły Dzień Sportu dla Gimnazjalistów. Uczniowie katowickich (i nie tylko) gimnazjów mogli ciekawie i zdrowo spędzić wolny czas oraz zwiedzić nasza szkołę, poznać jej ofertę edukacyjną.

  25 kwiecień 2008

Dzisiaj rozległ się „ostatni dzwonek” dla uczniów klas maturalnych. Jak zwykle w takich momentach nie zabrakło wzruszeń, wspomnień i podniosłych słów. Absolwenci zakończyli kolejny etap swojego życia, który - choć dziś wydaje im się końcem dzieciństwa, młodości i beztroski - tak naprawdę jest tylko epizodem w grubym tomie ich życia - jak to trafnie nazwali przedstawiciele samorządu szkolnego, którzy żegnali swoich starszych kolegów. Maturzystów pożegnali dyrektor Bożena Zając, przedstawiciele samorządu, uczniowie klas pierwszych, którzy przygotowali dla swoich starszych kolegów drobne upominki.

zobacz zdjęcia


  9 kwiecień 2008

W ramach Światowego Dnia Zdrowia p. Liliana Kocurek wraz z uczniami przygotowała promocję zdrowej żywności. Uczniowie mogli skosztować wyśmienitych produktów żywnościowych, zapoznać się z przepisami na bazie których zostały one sporządzone. W dobie fast foodów taka promocja miała zwrócić uwagę na potrzebę zdrowego odżywiania się, konsekwencje negatywnych nawyków żywnościowych. Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony każdego roku 7 kwietnia, jako wydarzenie mające na celu upamiętnienie powstania Światowej Organizacji Zdrowia i zwrócenie w tym dniu szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy światowego zdrowia.

zobacz zdjęcia


  8-9-10 kwiecień 2008

W dniach 8 -10 kwietnia br. w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbyły się Targi Edukacyjne dla uczniów klas III gimnazjum organizowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Katowice. Również nasza szkoła przedstawiła tam swoją bogatą i ciekawą ofertę edukacyjną.

  4 kwiecień 2008

Podsumowanie Tygodnia Kultury. Zorganizowano finały konkursów w Ramach Tygodnia Kultury (finał konkursu ortograficznego, wiedzy na temat kultury i sztuki Anglii i Niemiec i inne).

zobacz zdjęcia


  18 marzec 2008

„(...) codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.” Éric-Emmanuel Schmitt Uczniowie pod opieką p. Agaty Cegieły oglądali na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach spektakl „Oskar i pani Róża” autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta w reżyserii Grzegorza Kempińsky`ego.

  13-14 marzec 2008

Nasi uczniowie (klasy I a, I b, I ac) zwiedzali Muzeum Historii Katowic i uczestniczyli w lekcjach muzealnych, w trakcie których rozszerzali swoje wiadomości na temat zabiegów dyplomatycznych i chronologii działań powstańczych (z uwzględnieniem działań wojskowych) na terenie Śląska, sylwetki wybitnego śląskiego polityka i dyktatora III Powstania Śląskiego – Wojciecha Korfantego. Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Kłusek.

  13-14 marzec 2008

Michał Osmęda uczeń klasy IV a zajął I miejsce w Finale X Olimpiady Wiedzy o Żywności, który odbył się w Poznaniu.
Magdalena Böhm, również z klasy IV a zajęła IV miejsce w tej Olimpiadzie.

zobacz zdjęcia

zobacz osiągnięcia
naszych uczniów z poprzednich lat


  13 marzec 2008

Nasza szkoła dba o wszechstronny rozwój naszych uczniów, uczy także szacunku dla tradycji, popularyzuje gwarę i kulturę regionalną. W ramach tej działalności corocznie nasi uczniowie biorą udział w konkursach popularyzujących kulturę śląską. W tym roku na XVII Konkursie Recytacji w Gwarze Śląskiej organizowanym przez IV LO im. M. Curie – Skłodowskiej w Chorzowie wzięła udział Małgorzata Habryka z kl. II a. Nadzór merytoryczny nad przygotowaniami do konkursu sprawowała p. Izabela Skąpska.

  11 i 28 marzec 2008

Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Pyrlik” zachwycał swoimi umiejętnościami uczniów SP nr 42 w Katowicach i gości w Domu Kultury w Zawierciu. Nasz „Pyrlik” jest atrakcją nie tylko szkolnych uroczystości, ale także jeździ na występy gościnne i jest wszędzie serdecznie przyjmowany.

  4-5-7 marzec 2008

Początek marca to w tym roku czas próby przed majowymi egzaminami maturalnymi. „Próbna matura” pozwoliła uczniom ocenić swoje umiejętności, uświadomić braki, oswoić się z atmosferą egzaminu, zapoznać się w praktyce z procedurami, których będą musieli ściśle przestrzegać w trakcie majowego egzaminu.

  3-4 marzec 2008

Przedstawicielka „Młodzieżowego Biura Pracy” Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP spotkała się z uczniami kończącymi w tym roku edukację w naszej szkole. Celem spotkania było zaprezentowanie oferty biura w zakresie doradztwa w obszarze współczesnego rynku pracy i przedsiębiorczości, pośrednictwa pracy na terenie kraju i za granicą, diagnostyki w zakresie predyspozycji młodzieży do jej uczestnictwa w rynku pracy, przedstawienie ofert pracy. Uczniowie z zadowoleniem przyjęli informacje, że po ukończeniu naszej szkoły nie grozi im bezrobocie i czeka na nich bardzo dużo propozycji pracy w wyuczonych zawodach.

  26 luty 2008

Pani E. Górszczyk w ramach Programu eTwinning przeprowadziła w klasie III b lekcję na temat: „Sławni ludzie regionu”.

czytaj więcej
o programie eTwinning


  25-26-27 luty 2008

Przed Wielkanocą każdy powinien znaleźć czas na zastanowienie się nad sobą, na refleksję nad własnym życiem. Doskonałą okazją do tego były rekolekcje wielkopostne, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły.
Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć niż napisać księgę…”. To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić duchowego rozgardiaszu. Ale warto od czegoś zacząć. Być może pod wpływem nauk rekolekcyjnych, atmosfery czasu i miejsca ktoś powtórzy za Julianem Tuwimem:
Jeszcze się kiedyś rozsmucę, Jeszcze do Ciebie powrócę, Chrystusie.(..)
I z taką wielką żałobą Będę się żalił przed Tobą, Chrystusie,
Że duch mój przed Tobą klęknie I wtedy serce mi pęknie, Chrystusie…


  22 luty 2008

Nasi maturzyści pozowali dzisiaj do pamiątkowych zdjęć, które ukażą się w dodatku do „Dziennika Zachodniego” – Fotomatura 2008.

  13 luty 2008

M. Osmęda i Ł. Słowiaczek (uczniowie kl. IVa) wzięli udział w VI WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ dla Szkolnych Klubów Europejskich. Organizatorem Konkursu była Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach. Opiekę merytoryczną nad uczniami w trakcie przygotowań do konkursu sprawowała p. E. Górszczyk.

  12 luty 2008

Nasi uczniowie (pod opieką p. D. Czajki i p. A. Partyki) brali udział w spotkaniu zorganizowanym przez Komendanta Policji Miejskiej w Katowicach oraz Jednostkę Pomocniczą Miasta Katowice nr 15 w Katowicach–Szopienicach na temat bezpieczeństwa w dzielnicy.

  7 luty 2008

Jak co roku w karnawale gościliśmy w naszej szkole dzieci z Domu Dziecka i małych podopiecznych MOPS-u w Katowicach–Szopienicach. Dzieciaki z zapartym tchem obejrzały inscenizację baśni przygotowaną przez uczniów klasy II b. Po części artystycznej nadeszła pora na przyjemności dla podniebienia - goście degustowali wypieki przygotowane przez uczniów, a potem doskonale bawili się przy taktach dobrej muzyki i w trakcie zabaw przygotowanych przez organizatorów spotkania. Na pożegnanie milusińscy otrzymali drobne upominki. Pieczę nad przebiegiem spotkania sprawował p. Jarosław Marcinkowski.

zobacz zdjęcia


  5 styczeń 2008

To data, która naszym tegorocznym maturzystom na pewno pozostanie w pamięci. Dlaczego? W tym dniu o godzinie 19.00 z ust Pani Dyrektor Bożeny Zając padły słowa: „Poloneza czas zacząć”, obwieszczające czas największego i najbardziej oczekiwanego szkolnego szaleństwa. Tradycyjnego poloneza uczniowie odtańczyli z wielką gracją i elegancją. Po krótkiej części oficjalnej, na którą złożyło się przemówienie Dyrektora Szkoły i przedstawicielki uczniów, wzniesiono toast za tegorocznych maturzystów. Zabawa była świetna i trwała do białego rana.

zobacz zdjęcia


  10-12 grudzień 2007

Próbny egzamin maturalny Przez trzy dni nasi maturzyści zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi w ramach ogólnopolskiego programu Próbna matura z OPERONEM i "Gazetą Wyborczą".

  7 grudzień 2007

W naszej szkole odbył się Etap Okręgowy X Olimpiady Wiedzy o Żywności. Uczestniczyło w niej osiem szkół z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Osmęda i Magdalena Böhm z kl.IV a, Mariusz Buller z kl. IV b, Monika Stoszek z kl. III b, Karolina Radwańska i Paweł Hachuła z kl. III a. Do ścisłego finału zakwalifikowało się trzech uczniów. M. Osmęda zajął 1 miejsce, M. Böhm - 5 miejsce, M. Buller - 6 miejsce. Sukces odnieśli uczniowie , ale także nauczyciele, którzy przygotowywali ich do olimpiady : p. M. Plesińska (blok przetwórczy) i p. A. Kuczyńska (blok analityczny). Sukcesem szkoły jest także doskonała organizacja olimpiady.

zobacz zdjęcia


  6 grudzień 2007

Dzisiaj wszystkich pracowników i uczniów szkoły odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoją świtą.

  4 grudzień 2007

Rocznica smierci Patrona Szkoły. Klasy pierwsze technikum i zasadniczej szkoły zawodowej brały udział w spotkaniu z okazji rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły – Józefa Rymera I Wojewody Śląskiego (ur. 9 lutego 1882 w Zabełkowie, zm. 5 grudnia 1922 w Katowicach). Młodzież oglądała pokaz multimedialny, dzięki któremu zapoznała się z życiem i dokonaniami Patrona. Uczestnicy spotkania obejrzeli także występ szkolnego Zespołu Taneczno - Wokalnego „Pyrlik”, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Hanna Owczarek-Marszałek. „Pyrlik” zachwycił wykonaniem tańców śląskich. Spotkanie przygotowała i prowadziła p. I. Skąpska.
Nie zapomnieliśmy także o 80. rocznicy powstania Polskiego Radia Katowice. Na spotkaniu została przedstawiona krótka historia naszego regionalnego radia i największe jego dokonania, szczególnie na rzecz kultywowania śląskich tradycji i propagowania gwary śląskiej.

  30 listopad 2007

„Na A jest imion wiele w świecie, lecz dla mnie Andrzej urok ma.
Pomóżcie wróżby, wy możecie, niechże Andrzej los mi da”

Samorząd Szkolny zorganizował dla uczniów szkolne Andrzejki. Do naszych wróżek ustawiały się długie kolejki chętnych do poznania swojej przyszłości.

zobacz zdjęcia


  30 październik 2007

Monika Stoszek - uczennica kl. III b uczestniczyła wraz z pedagogiem szkolnym mgr Niną Kamerdyn w uroczystości wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendiów Ministra Edukacji. Monika Stoszek, jako jedna z 42 uczniów naszego regionu, otrzymała ww. stypendium, które przyznawane jest uczniom mogącym poszczycić się najwyższą średnią ocen w szkole oraz dodatkowymi osiągnięciami. Stypendia, w imieniu premiera Jarosława Kaczyńskiego, wręczyli wicewojewoda śląski, wiceprezydent Katowic oraz kurator oświaty w Katowicach. Uroczystość miała miejsce w Domu Kultury „Koszutka” i została uświetniona koncertem w wykonaniu profesorów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.

zobacz zdjęcia


  26 październik 2007

Mgr A. Sarna brała udział w prezentacji programu Sokrates-Comenius na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Celem tego spotkania było zapoznanie szkolnych liderów z kontynuacją programu SOCRATES - Lifelong Learning Programme („Uczenie się przez całe życie”), który przewidziany jest do realizacji w latach 2007-2013. Jest to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego, mający na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy krajami Unii Europejskiej oraz wspieranie mobilności uczniów i nauczycieli z krajów członkowskich

zobacz zdjęcia


  23 październik 2007

Klasa IV a pod opieką p. L. Kasperczyk brała udział w „Drzwiach otwartych” Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Uczniowie zapoznawali się z działalnością stacji, której celem jest ochrona zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych oraz zapobieganie powstawaniu chorób, w tym zakaźnych i zawodowych.

  20 październik 2007

Uczniowie pod opieką wychowawców oglądali w kinie „Helios” w Katowicach najgłośniejszy polski film 2007 r. – „Katyń” w reż. Andrzeja Wajdy.

  15 październik 2007

Przeprowadzono szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Żywności, w rywalizacji wzięło udział 29 uczniów.

  15 październik 2007

Klasa I a i I b (pod opieką: p. M. Plesińskiej, p. I. Skąpskiej, p. N. Kamerdyn, p. Z. Bireckiej) w ramach wycieczki integracyjnej zwiedzała położoną w pięknym Beskidzie Śląskim na zboczach Złotego Gronia – Istebną.

zobacz zdjęcia


  12 październik 2007

Technikum nr 10 i Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 7 - części składowe naszej szkoły - otrzymały certyfikaty Śląskiego Kuratora Oświaty „Śląska Szkoła Jakości”

  12 październik 2007

Tego dnia świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystości spotkali się aktywni i emerytowani nauczyciele, uczniowie, goście, pracownicy administracji i obsługi. W trakcie części oficjalnej wysłuchaliśmy przemówienia pani mgr Bożeny Zając – dyrektora ZSPS, życzeń od uczniów i słuchaczy oraz przyjaciół szkoły. Pani dyrektor Bożena Zając uhonorowała część nauczycieli Nagrodą Dyrektora, doceniając ich pracę i zaangażowanie. Nagrodę tę otrzymali: mgr Aleksandra Cymerys, mgr Anna Kuczyńska, mgr inż. Małgorzata Plesińska, mgr Jolanta Rogulska, mgr Renata Sikora – Wójcik, mgr Izabela Skąpska, mgr Mariola Weber, mgr inż. Maria Zdyb. W części artystycznej zaprezentował się Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Pyrlik” (pod artystyczną opieką p. Hanny Owczarek), który brawurowo zatańczył jive'a. Zasadniczym elementem tej części był multimedialny koncert życzeń, którego adresatami byli wszyscy pracownicy szkoły (prezentacja została przygotowana przez p. Mariolę Weber, przy współpracy uczennic klasy III b – Natalii Bajorek, Katarzyny Stefanik, Marii Larysz).

  11 pażdziernik 2007

Klasa IV a, IV b i IV c pod opieką p. A Kuczyńskiej i p. L. Kocurek (w ramach cyklu wycieczek przedmiotowych) zwiedzała fabrykę „Unilever” w Katowicach. Uczniowie mogli zapoznać się z produkcją margaryny, procesem pakowania herbaty, funkcjonowaniem magazynów opakowań „just in time” dla herbaty i margaryny i magazynów surowców, działalnością rafinerii, topielnika i oczyszczalni ścieków.

  9 październik 2007

Klasa II b i II a zwiedzała Muzeum Techniki w Krakowie (pod opieką p. L. Mrozek i p. R. Sikory-Wójcik).

  5 październik 2007

Członkowie Klubu Europejskiego pod opieką p. E. Górszczyk zorganizowali Szkolny Dzień Europejski tym razem tematem była Republika Federalna Niemiec. Uczniowie klasy I b, II a, III a, IV a, IV c przygotowali prezentacje multimedialne pokazujące Niemcy – ich kulturę, gospodarkę, sztukę, ustrój, kuchnię, podzielili się z publicznością również swoją znajomością poezji niemieckiej, umiejętnościami kulinarnymi i znajomością typowo nienieckich specjałów. Ich wysiłki oceniło bezstronne jury, które uznało, że największy wkład pracy i wiedzę na temat Republiki Federalnej Niemiec zgromadziła i interesująco przedstawiła klasa IVc.

  27 wrzesień 2007

Klasa III b pod opieką p. M. Plesińskiej i p. A. Kuczyńskiej zwiedzała Muzeum Chleba w Bytomiu - Radzionkowie w ramach cyklu wycieczek przedmiotowych.

  24 wrzesień 2007

Od 24.09 do 9.10 psychologowie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Katowicach przeprowadzali w naszej szkole cykl zajęć integracyjnych dla uczniów klas pierwszych oraz spotkania dla klas drugich, których tematem było budowanie pozytywnego wizerunku – „Jak nas widzą, tak nas piszą” oraz klas trzecich na temat możliwości prezentowania swojej indywidualności –„Jak wyróżnić się z tłumu”

  14 wrzesień 2007

Klasa I a i I b (pod opieką p. L. Kocurek, p. M. Plesińskiej, p. D. Grzanki, p. A. Partyki) wzięła udział w corocznym „sprzątaniu świata”. Uczniowie porządkowali teren wokół Morawy w Katowicach-Szopienicach.

  3 wrzesień 2007

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008.
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac