Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

Kwiecień - maj 2018

Celem akcji było nagłośnienie problemu przemocy rówieśniczej oraz zmiana postaw młodzieży, a tym samym obniżenie poziomu agresji w szkole. Głównym zamiarem jest zmiana postaw świadków zachowań agresywnych nie tylko na poziomie deklaracji, ale także pokazanie, że rzeczywiste działanie w środowisku rówieśników ma znaczenie, jest ważne i skuteczne.

31 maja 2018
Światowy Dzień bez Papierosa

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Tematem przewodnim tegorocznego dnia jest „Tytoń i choroby serca”. Wiele badań naukowych potwierdzają, że palenie tytoniu jest jednym z najważniejszych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Dlatego – NIE PAL! Dbaj o zdrowie swoje swoich bliskich!

http://jakrzucicpalenie.pl/aktualnosci

29 maja 2018
Wycieczka technologiczna do Browarów Tyskich

Grupa technologów z klasy IIIA pojechała na wycieczkę przedmiotową do Muzeum Piwowarstwa i Tyskich Browarów Książęcych, zakładów z 400-letnią tradycją.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

23 maja 2018
Koncert z okazji Dnia Matki: „Nie ma jak u mamy...”

Dziś do szkoły przybyły nasze kochane Mamy, tym razem nie na zebranie z wychowawcami, ale na koncert z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

23 maja 2018
Trochę słonecznej Hiszpanii…

W pochmurny i deszczowy dzień odwiedził nas Fernando Batalla z Hiszpanii z prezentacją o słonecznej Walencji. Nasz gość przedstawił nam tradycje, zwyczaje i ciekawostki związane ze swoim krajem. Urocze zakątki Walencji, świetna kuchnia i otwartość oraz uśmiech Fernanda spowodowały, że zakochaliśmy się w tym mieście.

23 kwietnia – 23 maja 2018
Wybory na najlepszą książkę

Naszym zdaniem najlepsze książki roku szkolnego 2017/2018 to:

1. „Dary Aniołów” Cassandry Clare
2. „Więzień Labiryntu” Jamesa Dashnera
3. „Nerve” Jeanne Ryan oraz cykl „Igrzyska Śmierci" Susan Colinns

Pełna lista będzie niebawem dostępna na fb i w bibliotece szkolnej.

8 maja 2018
II miejsce w konkursie!

Uczennica klasy IA Małgorzata Mrozik odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie plastyczno - językowym "Ilustracja do idiomu angielskiego", zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Katowicach. Cieszymy się, że wśród wielu nadesłanych prac doceniono talent i umiejętność interpretacji idiomów angielskich naszej uczennicy. Małgosi życzymy dalszych sukcesów.

30 kwietnia 2018
„Wolność kocham i rozumiem...”

Dzisiejsza akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wspaniałą okazją do zastanowienia się, co dla nas młodych znaczą słowa: Ojczyzna, patriotyzm i wolność.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

27 kwietnia 2018
„Ostatni dzwonek”

Uczniowie - a w zasadzie już absolwenci – klas maturalnych po raz ostatni odpowiedzieli: „jestem, obecny”… Wychowawczynie – p. prof. Agata Cegieła i p. prof. Anna Pośpiech odczytały listę obecności, wręczyły świadectwa, dyplomy, wyróżnienia, nagrody. Abiturienci zostali pożegnani przez kolegów z klas pierwszych, którzy wręczyli im drobne upominki. Życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym i w dalszym życiu składali wszyscy – p. Dyrektor, wychowawczynie, Samorząd Uczniowski. Na koniec absolwenci podziękowali całej społeczności szkolnej za wspólnie spędzone cztery lata. Życzymy naszym absolwentom powodzenia i połamania piór na maturze.