Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

25 kwietnia 2018
Dzień otwarty w naszej szkole

Dziś gościliśmy w szkole uczniów gimnazjów z Katowic oraz okolicznych (bliższych i dalszych) miast, miasteczek. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pochwalić się naszymi sukcesami, zdolnościami, pasjami…

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

24 kwietnia 2018
Lider Dobroczynności

Agnieszka Rabenda z IIB, Wiktoria Słupik z IIIA i p. pedagog odebrały wyróżnienie dla naszej szkoły przyznane w ramach IV edycji konkursu Lider Dobroczynności zorganizowanego przez Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

24 kwietnia 2018
Dzień Japoński

Małgorzata Mrozik z klasy IA z p. prof. Izabellą Skąpską udały się do Zespołu Szkół nr 4 w Zabrzu - Zaborzu na Dzień Japoński

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

23 kwietnia 2018
Światowy Dzień Książki

Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej, za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Święto zostało zapoczątkowane w Katalonii w 1926 roku, obecnie jest hucznie obchodzonym świętem narodowym. W naszej szkole również świętowaliśmy - Roksana z IVB zrobiła przepiękną gazetkę, wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w nietypowym quizie online za pomocą aplikacji Kahoot. Temat tegorocznych zadań brzmiał „Książka w kinie, kino w książce” - w zmaganiach konkursowych zwyciężyła Sybilla Haśnik z klasy IB. Oprócz zadań na uczestników czekały też słodycze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, zapraszamy do czytania i głosowania na najlepszą książkę z naszej szkolnej biblioteki.

23 kwietnia 2018
Gratulujemy Oli!!!

Dziś nasza laureatka - Ola Łukaszewska wraz z p. prof. Małgorzatą Plesińską opowiedziały nam o wrażeniach z Turnieju. Obie uśmiechnięte, szczęśliwe zaprezentowały prace Oli wykonane pod czujnym okiem p. profesor. Możemy sobie tylko wyobrażać, ile pracy, cierpliwości i systematyczności wymaga osiągnięcie takiego poziomu! Jeszcze raz ogromnie gratulujemy!!!

23 kwietnia 2018
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Na rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK nie mogło na nich zabraknąć reprezentacji ZSPS. Tym razem do walki stanęła drużyna w odmłodzonym składzie.

19-20 kwietnia 2018
XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

156 uczniów wystartowało w eliminacjach okręgowych Olimpiady odbywających się w Kijanach w woj. Lubelskim – nie mogło zabraknąć tam i nas. Olimpijczycy zmagali się w siedmiu blokach tematycznych: mechanizacja rolnictwa, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, weterynaria, gastronomia, technologia żywności oraz architektura krajobrazu. Naszą szkołę w bloku weterynaria reprezentowały uczennice klasy III B Klaudia Kogut oraz Natalia Olszewska, które zwyciężyły etap szkolny. Gratulujemy im uzyskania dobrego miejsca oraz zdobytego doświadczenia.

16-18 kwietnia 2018
XXIII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

Nasza szkoła II w Polsce!
Aleksandra Łukaszewska, uczennica klasy IIIAC Szkoły Branżowej, pod opieką p. prof. Małgorzaty Plesińskiej, uczestniczyła w etapie centralnym XXIII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, który odbył się we Wrocławiu.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

16-20 kwietnia 2018
„Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowego Stylu Życia”

Kwiecień to miesiąc, w którym jak co roku WHO ogłasza Światowy Dzień Zdrowia – tegoroczny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. W ramach obchodów tego dnia w naszej szkole p. prof. Anna Kuczyńska poprowadziła cykl zajęć dla wszystkich uczniów. Dowiedzieliśmy się jak zapobiegać zachorowaniu na czerniaka – „Znamię? Znam je!” oraz nowotwory szyjki macicy i piersi – „Wybierz życie pierwszy krok”.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia