Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

12 kwietnia 2018
Dzień Matematyki

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Matematyki – z tej okazji uczniowie mieli okazję przetestowania swojej wiedzy matematycznej, aby wydostać się z Escape Roomu. Aby wydostać się z sali 63 uczniowie musieli rozwiązać kilka zadań matematycznych –prawidłowy wynik wskazywał numer koperty z kluczem do kolejnej, kolejnej i kolejnej zagadki, finałowym zadaniem było rozwiązanie SUDOKU, a zacieniowane pola wskazywały szyfr do ostatniej już kłódki, w ostatnim kuferku znajdował się klucz. Do zabawy zostali zaproszeni przedstawiciele każdej z klas, najlepiej z zadaniem poraziły sobie Paulina Łyko z IA, Aleksandra Szoen i Wiktoria Holin z IVA.
Gratulujemy!

4 kwietnia 2018
Dzień Kultury

Spotkaliśmy się dzisiaj, aby wspólnie uczestniczyć w Dniu Kultury.
Na początku przypomnieliśmy sobie o magicznej mocy niektórych słów - proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, itd.- i o tym, że żyje nam się łatwiej i niewątpliwie przyjemniej, gdy „z kulturą” traktujemy innych.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

27 marca 2018
Wiosenne warsztaty dla przedszkolaków

To już trzecie tego typu warsztaty w naszej szkole – dziś gościliśmy 23 osobową grupę „Muchomorków” w wieku 6 i 7 lat z przedszkola nr 55 w Katowicach, pod opieką trzech Pań Wychowawczyń.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

21 marca 2018
„Rozmowy o kulturze śląskiej”

Uczniowie klasy IB udali się do Fili nr 1 MDK „Szopienice-Giszowiec”, gdzie wzięli udział w bardzo ciekawym wykładzie z cyklu „Rozmowy o kulturze śląskiej” pod tytułem: „Jak porzondnie przirychtować sie na Wielkanoc”. Wykład ten poprowadziła znana dziennikarka Gazety Wyborczej – autorka cyklicznych felietonów „Pogodomy se po ślonsku” – Barbara Szmatloch. W barwny, ciekawy, gawędziarski sposób, po slonsku godając przybliżyła młodzieży dawne czasy jak oma lub starka czyli babcia rychtowali sie na święta Wielkiej Nocy. Podsumowując swoje opowieści powiedziała młodzieży, że nasze korzenie i kultura są bardzo ważne i warto czasami rozmawiać z naszymi babciami i dziadkami.

czytaj więcej

20 marca 2018
Warsztaty dla maturzystów

Uczniowie klas IVA i IVB wzięli udział w ciekawych warsztatach dotyczących "Wystąpień publicznych", które przeprowadził pan Patryk z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Dzięki warsztatom mogliśmy przypomnieć sobie zasady skutecznej komunikacji, które pozwolą nam na unikanie błędów podczas publicznych prezentacji oraz na pokonanie stresu przed ustnymi egzaminami maturalnymi.

19 marca 2018
Sweettargi

Uczestnictwo uczniów w Sweettargach wpisuje się powoli w coroczne kalendarium naszej szkoły. W tym roku w wycieczce na Sweettargi – IX Targi Cukiernicze Piekarnicze i Lodziarskie uczestniczyło 20 uczniów z Technikum i Szkoły Branżowej pod opieką nauczycielek technologii – p. Małgorzaty Plesińskiej i p. Aleksandry Cymerys.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

18 marca 2018
Konkurs „Profesjonalne Duety” na Sweettargach 2018

Sześcioosobowa grupa chętnych cukierników, uczniów z Technikum i Szkoły Branżowej pomagała w czasie Konkursu „Profesjonalne Duety” na Sweettargach 2018.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

16 marca 2018
Dni otwarte na Wydziale Teologicznym

Uczniowie klasy IIIA wraz z księdzem Pawłem udali się na dni otwarte Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Po krótkim wprowadzeniu odbył się quiz na temat wiedzy katolickiej, w którym nasi uczniowie również wzięli udział - Tomek z naszej klasy zajął drugie miejsce. Następnie oglądaliśmy film pt "Dawca Pamięci", po którym wraz z redaktorem Łukaszem Turą odkrywaliśmy ukryte przekazy chrześcijańskie. Było to bardzo udane i pouczające spotkanie.

15 marca 2018
Akcja Krwiodawstwa

Dziś na terenie Szopienic odbyła się akcja Krwiodawstwa. Organizatorami akcji była nasza szkoła we współpracy z VI LO im. Długosza. Krew oddało 21 osób - w tym 12 z naszej szkoły, a 4 zgłosiły się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Mamy nadzieję, że Wasza krew uratuje czyjeś życie. Bardzo, bardzo dziękujemy!

zobacz zdjęcia