Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

 • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
 • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
 • zdjęcie promujące zawód piekarz
 • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
 • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

Listopad - grudzień
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

23 listopada przeprowadzono szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

 • Zwycięzcami zostały:
  • 1 miejsce:
   Wiktoria Słupik - 15 pkt. (po dogrywce 19 pkt.)
  • 2 miejsce:
   Anna Mazurek - 15 pkt. (po dogrywce 14 pkt.)
  • 3-4 miejsce:
   Monika Mastalerz i Magdalena Wodok - 13 pkt

14 grudnia uczennice reprezentowały naszą szkołę w etapie rejonowym Olimpiady – Wiktoria Słupik zajęła 5 miejsce. Gratulujemy!!!

14 grudnia 2017
„Kuźnia Różnorodności” – Dzień Tolerancji

„Kuźnia Różnorodności” – to projekt, którego tematem jest tolerancja i antydyskryminacja. To wspólna inicjatywa Regionalnego Centrum Wolontariatu, Stowarzyszenia Tęczówka, Muzułmańskiej Fundacji Pomocy, Fundacji Futprints i Stowarzyszenia Aktywne Życie. Grupa młodzieży różnych klas uczestniczyła w dwóch spotkaniach warsztatowych.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

13 grudnia 2017
KONKURS „ŚWIĄTECZNE PIERNIKI”

Już po raz czwarty, z inicjatywy p. prof. Małgorzaty Plesińskiej, odbył się konkurs „Świąteczne pierniki”. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: „Dekorowanie pierników” i „Domek z pierników”. Poziom prac był wysoki i niezwykle wyrównany.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

7 grudnia 2017
Obchody Światowego Dnia AIDS

Od 1 grudnia w szkole trwała kampania informacyjna dotycząca problemu AIDS oraz zakażeń wirusem HIV. Dziś uczniowie klas pierwszych obejrzeli przedstawienie „Sąd nad wirusem HIV”, przygotowane przez ich starszych kolegów (wystawione 1 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury). Słuchano w skupieniu, ciszy, z zainteresowaniem… Po przedstawieniu p. prof. Anna Kuczyńska przeprowadziła krótki quiz – dyskusję dotyczącą faktów i mitów dotyczących problemu HIV/AIDS.

6 grudnia 2017
„Ekipa Mikołaja” w „Przystani”

Nasz szkolny chór o zobowiązującej nazwie „Ekipa Mikołaja” kolędował w Domu Pomocy Społecznej „Przystań” w Katowicach. Było radośnie i świątecznie... Poczuliśmy ciepło płynące z rozśpiewanych serc i doświadczyliśmy ogromnej wdzięczności mieszkańców „Przystani”. Obdarowaliśmy siebie nawzajem jak przystało na pomocników św. Mikołaja.

zobacz zdjęcia

6 grudnia 2017
Mikołaj w szkole

Dziś jak co roku, w szkole pojawił się Mikołaj. Ciekawe jest to, że nie sam, lecz w towarzystwie dwóch miłych i uśmiechniętych Śnieżynek (ciekawe, czy poradziłby sobie bez ich pomocy?). Ich obecność nikogo nie zdziwiła, ponieważ jesteśmy dobrymi i pilnymi uczennicami/uczniami.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

1-2 grudnia 2017
Śląski Festiwal Nauki

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w II Festiwalu Szkół Ponadpodstawowych zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Wydział Edukacji Miasta Katowice. Nasze stoisko cieszyło się dużym powodzeniem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych odwiedzających Festiwal.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

2 grudnia 2017
„Miejska Dżungla”

Już po raz kolejny włączyliśmy się w X edycję projektu „Miejska Dżungla”, organizowaną przez Urząd Miasta Katowice. Głównym celem działań jest łamanie barier mentalnych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne, przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełni uczestniczyć w życiu społecznym.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

1 grudnia 2017
Światowy Dzień AIDS

Młodzież klas IIIB i IVA wzięła udział w obchodach Światowego Dnia AIDS w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej w Mysłowicach. Podczas akcji edukacyjnej pt. „Jestem świadomy, nie ryzykuję. Stop uzależnieniom” zorganizowanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach

czytaj więcej

zobacz zdjęcia