Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

30 listopada
„Nauka na Scenie”

Grupa młodzieży z Klubu Kulturalnie Zakręconych uczestniczyła 30 listopada 2017 r. w projekcie „Science on Stage” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Obejrzeliśmy aż cztery wspaniałe przedstawienia. Rozpoczęliśmy od wędrówki z Małym Księciem i jego Różą po fascynującym świecie nauki. Następnie obejrzeliśmy spektakl „Brzydotę pańskiego krawata można wytłumaczyć matematycznie” poświęcony bohaterowi filmu „Piękny umysł” – Johnowi Forbesowi Nashowi. W kolejnym przedstawieniu „To, co najważniejsze” aktorzy-studenci bez jednego słowa, ale za to muzyką, tańcem i gestem pokazali trudną sztukę budowania więzi między ludźmi. W ostatniej części uczestniczyliśmy w spektaklu „(Nie)winna. Ty zadecydujesz o jej losie”. Byliśmy sędziami przysięgłymi w procesie sądowym policjantki, oskarżonej o torturowanie górnika, którego wyłącznie ona podejrzewała o możliwość usiłowania zamachu bombowego w trakcie wizyty Prezydenta RP na Śląsku w listopadzie 2016 r. Mogliśmy samodzielnie zdecydować o jej winie...

30 listopada 2017
Andrzejki

Popularne Andrzejki to magiczny dzień z odkrywającymi przyszłość wróżbami. Przypadają one w nocy z 29 na 30 listopada. Są specjalną okazją do zorganizowania wspaniałych towarzyskich spotkań i dobrej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole organizacją tego jakże tajemniczego dnia zajęły się klasy IA i IIB. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

29 listopada 2017
Koncert NOSPR

Klasy IIA i IIIA wyszły do NOSPR na koncert symfoniczny „Muzyka – blask, mrok, półcień”. Było pięknie, interesująco, podniośle? Zdecydowanie tak! Wraz z orkiestrą pod batutą A. Duczmal-Mróz przenieśliśmy się do kilku, jakże różnych od siebie miejsc. Wraz z G. Gershwinem spacerowaliśmy po Paryżu, podziwialiśmy widoki z wieży Eiffla, płynęliśmy statkiem po Sekwanie (...)

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

24 listopada 2017
Wręczanie stypendiów Prezesa Rasy Ministrów

W Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Drugiego Stopnia na Tysiącleciu Górnym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rasy Ministrów najzdolniejszym uczniom ze szkół średnich z Katowic, Tych i Bierunia. Wśród grona zdolnej młodzieży znalazła się już po raz drugi nasza uczennica z klasy II B Natalia Olszewska. Gratulujemy Natalii i życzymy Jej dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia

22 listopada 2017
Moja mała Ojczyzna...

Uczennica klasy 1A Paulina Łyko wzięła udział w XIV Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śląsk – moja mała Ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat” zorganizowanym przez ZSO nr 12 w Gliwicach. Paulina napisała wspaniałe opowiadanie „Styla. Górnik zakochany w muzyce” i zdobyła II nagrodę! Gratulujemy talentu literackiego, wiedzy o tradycjach muzycznych na Śląsku i atrakcyjnych nagród :-)

16 listopada 2017
Światowy Dzień Rzucania Palenia

Jak co roku włączamy się w tę akcję, zachęcając wszystkich palących do zadbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez uczniów plakatów, poczytania ulotek. Mocno trzymamy kciuki za tych, którym się uda!!!

15 listopada 2017
„Święto kartofla”

Po udanym zeszłorocznym „Festiwalu warzyw jesiennych” w tym roku padł pomysł na zorganizowanie „Święta kartofla”, zwanego również ziemniakiem, pyrą, bulwą. Młodzież, pod czujnym okiem p. Lidii Kasperczyk, postanowiła udowodnić, jakie wspaniałe potrawy można z niego sporządzić! W święcie uczestniczyło 17 osób z klas: IA, IB, IIA, IIIA, IVA przygotowując 17 potraw.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

14 listopada 2017
"Kolbe – święty, dla którego nie ma granic"

"Kolbe – święty, dla którego nie ma granic". Z tym zdaniem zgodzili się wszyscy "Kulturalnie Zakręceni", którzy 14 listopada 2017 r. w kinie Światowid obejrzeli film o męczenniku z Auschwitz pt: "Dwie korony". Twórcy filmu przenieśli nas do Niepokalanowa, Rzymu i Nagasaki, czyli miejsc, w których działał o. Kolbe. Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo wierzył w Boga! Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo robił wszystko, co mógł, aby zmieniać ten świat na lepszy!

14 listopada 2017
Zaprojektuj swoją przyszłość, czyli... jak zostać oficerem

We wtorek 14 listopada br. uczniowie klas trzecich i czwartych technikum wzięli udział w spotkaniu z kpt. Piotrem Ziobro z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Katowic. Prezentacja multimedialna, krótkie filmy i konkretne przykłady z "wojskowego życia" pomogły nam w odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto studiować na uczelni wojskowej.