Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

10 listopada 2017
Młodzi dla Niepodległej

Dziś cała szkoła świętowała 99 rocznicę urodzin Niepodległej – oj działo się, działo…
W pierwszej części uczniowie wspólnie z p. prof. z historii przenieśli nas w ciekawe i burzliwe czasy odradzającej się Ojczyzny.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

1-2 listopada 2017
Wszystkich Świętych, Zaduszki

Początek listopada to dni zadumy, refleksji, pamięci o tych których wśród nas nie ma… Na chwilę przystanęliśmy, zatrzymaliśmy się w codziennym biegu… Pewnie każdy z nas zapalił choć jedno światełko – dla kogoś, kto nadal żyje w jego pamięci.

Październik 2017
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W naszej bibliotece szkolnej odbyły się dwa konkursy czytelnicze, w których brali udział zainteresowani uczniowie z klas I, II i III technikum. Zwycięzcami zostały: Marta Sołtys z klasy IIB, Kinga Ciuchta z klasy IIB, Wiktoria Jaruszewska z klasy IIA oraz Olga Rola z klasy IB. Gratulujemy i dziękujmy wszystkim uczestnikom, a w imieniu p. Izabeli Skąpskiej zapraszamy do biblioteki - czytajmy, bo czytanie sprawia radość, daje zadowolenie i ubogaca.

31 października 2017
Zabawa Halloween

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Halloween. Tym razem trud, a może przyjemność, jego zorganizowania wzięły na siebie klasy Iac i IIb. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie… Wszyscy zadawali sobie pytanie: Co to będzie? Co to będzie? A było… Dowiedzieliśmy się, kto wygrał konkurs na najładniejszą, najciekawszą dynię - zwyciężyła klasa Ib. Na ciekawy, interesujący strój - Dominika F. (klasa IVa). Szkolne tajemnice, szybko, sprawnie wykryła klasa IVb. A to nie wszystko… Jak się bawiliśmy? Mroczno, tajemniczo, baśniowo, ezoterycznie czyli… fantastycznie.

zobacz zdjęcia

30 października 2017
Maturzyści na pielgrzymce i na "kremówkach papieskich"

Grupa Maturzystów z naszej szkoły uczestniczyła razem z panią katechetką w pielgrzymce do Krakowa-Łagiewnik. Najważniejszym punktem pielgrzymki była Msza Święta w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Następnie przez cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego modliliśmy się wspólnie o siłę i wytrwałość do jak najlepszego przygotowania się do ezgaminów zawodowych i maturalnych. Zadbaliśmy nie tylko o umocnienie ducha, ale i ciała, zjadając pyszne "kremówki papieskie". A gdy maturzyści dobrze zdadzą maturę przyjadą jeszcze raz "na kremówki" :-)

zobacz zdjęcia

27 października 2017
Czytam i staję się wolny - 21. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Na tegoroczne Targi Książki w Krakowie wybrała się ośmioosobowa ekipa czytaczy z różnych klas. W wyprawie po nowości towarzyszyła nam p. Izabella Skąpska oraz p. Słupik – jeden z rodziców. Pomimo deszczu i zimna dotarliśmy na Expo gdzie odbywały się targi. Tam zaskoczyła nas ilość wystawców - około siedemset stoisk, jaki i ilości odwiedzających - miłośników książek nie brakuje. Motto tegorocznych targów brzmiało "Czytam i staję się wolny" F. Pessoa, tę wolność może odkryć każdy z nas zanurzając się w opowieści snutej przez autora .Nasi uczniowie mogli zobaczyć i kupić wiele ciekawych książek, spotkać kilku autorów, między innymi: Wojciecha Cejrowskiego, O. Leona Knabita, Annę Onichimowską, Elżbietę Dzikowską, Andrzeja Żaka, Marcina Urbasia czy Nicholasa Sparksa

26-27 października 2017
Etap szkolny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to konkurs wiedzy oraz umiejętności, w którym mają szanse zmierzyć się uczniowie klas o kierunku technik weterynarii. Dwie uczennice z klasy IIIB: Natalia Olszewska i Klaudia Kozioł zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych Olimpiady, które odbędą się w dniach 20 i 21 kwietnia 2018 roku. Będziemy trzymać kciuki!!!

24 października 2017
Wycieczka do Wrocławia

Uczniowie klas IIB i IIIB wybrali się z opiekunkami do pięknego Wrocławia. Odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ogród Zoologiczny. Główne atrakcje tego dnia to modele dydaktyczne – zarówno te nieożywione: szkielety i wypchana zwierzyna, jak i ożywione: zwierzęta na wybiegach w ZOO. Niebywałą atrakcją było Afrykarium, w którym część oceaniczna zrobiła na wszystkich niesamowite wrażenie! Jesteśmy zachwyceni!!!

zobacz zdjęcia

22 października 2017
Kulturalnie Zakręceni w Teatrze

W niedzielne popołudnie grupa uczniów z Klubu Kulturalnie Zakręconych udała się do Teatru Wyspiańskiego w Katowicach na sztukę pt: "Wujek. 81. Czarna ballada". Na blisko trzy godziny mogliśmy przenieś się w świat PRL-u, by razem z 13-letni bohaterami spektaklu - Rafałem, Grześkiem, Adamem i Tomkiem - przypomnieć sobie historię dziewięciu górników, którzy tego dnia nie wrócili do domu.

zobacz zdjęcia