Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

19 października 2017
„Kochajmy i dbajmy o nasze czworonogi”

Uczennice klasy IIIB kierunku technik weterynarii pod opieką wychowawczyni Aleksandry Kocot - Chrzanowskiej i pani profesor Izabeli Skąpskiej przygotowały projekt „Kochajmy i dbajmy o nasze czworonogi” – dziś odbyło się jego podsumowanie, na które zostali zaproszeni goście: uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 42 wraz ze swoimi nauczycielami.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

18 października 2017
Wycieczka integracyjna klasy IB

W końcu pojechaliśmy na swoją wyczekiwaną integracyjną do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Ta środa była wyjątkowo pięknym słonecznym, jesiennym dniem. A ile się działo!!! Było ognisko, był jesienny spacer nad rzeką, było o pszczołach, było oddzielanie śmietanki od mleka, było robienie masła, było mielenie zboża, było robienie podpłomyków, były zabawy na traktorach, było dużo śmiechu… Podsumowując – było świetnie!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

18 października 2017
Akademia Medycyny i Piękna SWSM – udział w prelekcji

Młodzież kilku klas uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez p. Marcina Osowskiego – w ramach Akademii Medycyny i Piękna Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Temat zajęć to „Jak zdrowo schudnąć będąc nastolatkiem?”. Ale wbrew oczekiwaniom to nie jedzenie bądź niejedzenie było głównym wątkiem prelekcji – wiemy już, że najważniejsze to ruch, aktywność fizyczna. Czyli nasi wuefiści mają rację: warto być sprawnym, warto ćwiczyć – aktywność fizyczna to zdrowie!

17 października 2017
Lekcja analizy w Unilever S.A.

Grupa czwartoklasistów - przyszłych techników technologii żywności (będziemy trzymać za nich kciuki – już w styczniu egzamin!) pod opieką nauczycielki analizy żywności – Anny Kuczyńskiej wybrała się dziś do pobliskiego zakładu Unilever.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

13 października 2017
Dzień Edukacji Narodowej

Ten dzień każdego roku budzi w naszej szkole wielkie zainteresowanie. O godz. 13 wszyscy nauczyciele, zaproszeni goście oraz przedstawiciele poszczególnych klas zebrali się w świetlicy, aby rozpocząć uroczyste świętowanie.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

12 października 2017
TU NIE CHODZI O JEDZENIE

Dziś uczniowie kilku klas wzięli udział w warsztatach profilaktycznych w ramach ogólnopolskiego projektu TU NIE CHODZI O JEDZENIE, którego celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy.

zobacz zdjęcia

11 października 2017
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dziś w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród kilkunastu kandydatów najwięcej głosów zebrał Tomek Tumulka z klasy IIIa. W skład „nowego” Samorządu weszli również: Wiktoria Jaruszewska z IIa, Dagmara Muzal z IIb, Marcin Harendarczyk z IIb. Gratulujemy wybranym i mamy nadzieję, że współpraca z nauczycielami, uczniami i wszystkimi pracownikami szkoły będzie się pięknie układać.

6 października 2017
Światowy Dzień Uśmiechu

Uczniowie z klasy III B wraz z wychowawcą Aleksandrą Kocot-Chrzanowską przygotowali dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły niespodziankę w postaci udekorowanych na wesoło korytarzy, powitalnych uśmiechów, deszczu cukierków. Wyjątkowo aktywni mogli zebrać " słodki uśmiech" oraz przez chwilę stać się poszukiwaczem " babeczek". To był wyjątkowo uśmiechnięty piątek :)

zobacz zdjęcia

4 października 2017
Wycieczka integracyjna klasy IA

Uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią, p. pedagog i księdzem wybrali się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie. Przewodnik oprowadził nas po najciekawszych obiektach Skansenu – szczególnie zainteresował nas młyn wodny (działający do dziś!!!) oraz szkoła – a w zasadzie zwyczaje w niej kiedyś panujące… oj trudno by nam było, a tak narzekamy teraz!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia