Dzisiaj jest 19.10.2018
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej  12 października 2018
  Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

Początek spotkania był naprawdę bardzo uroczysty – p. Dyrektor pięknie wszystkich powitała, złożyła życzenia i podziękowania za trudną, ale jakże piękną pracę. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył życzenia w imieniu wszystkich uczniów, wręczył kwiaty. A później… uczniowie klas IIIA, IIIB i IVA przedstawili przygotowaną niespodziankę – parodię posiedzenia Rady Pedagogicznej. Uśmialiśmy się do łez!!! To niesamowite jak uczniowie potrafią wyłapać i ze smakiem odtworzyć powiedzonka, gesty, zachowania nauczycieli… A Gabrysia w roli p. dyrektor – to jak poprowadziła „konferencję” to było mistrzostwo!
Na zakończenie korzystając ze swojej chwilowej władzy ogłosiła, że
poniedziałek będzie dniem bez pytania – hurra!!!

zobacz zdjęcia


  10 października 2018
  Wyjątkowa lekcja analizy żywności

Na dzisiejsze zajęcia z analizy wybraliśmy się (technolodzy z IVA z p. prof. Anną Kuczyńską) do Oddziału Badań Żywności WSSE w Katowicach. Poznaliśmy cele badań, metodykę ich wykonywania, zobaczyliśmy sprzęt – okazało się, że wiele oznaczeń wykonujemy na naszych lekcjach, że całkiem wiele zagadnień jest nam bliskich… Niektórzy chętnie w przyszłości pracowaliby w takim właśnie miejscu! Cóż – matura, studia i kto wie…???

zobacz zdjęcia


  8 października 2018
  Wycieczka do Wrocławia

W poniedziałkowy poranek grupa uczniów z klasy IIIA i IIIAC z wychowawczyniami wsiadła do pociągu nie „byle jakiego”, ale do Wrocławia. Na miejscu przywitało nas słońce, które towarzyszyło nam podczas zwiedzania wrocławskiego zoo. Był to prawdziwy raj nie tylko dla przyszłych techników weterynarii, ale także dla techników technologii żywności i cukierników. Zauroczył nas także wrocławski Rynek. Odśpiewaliśmy gromkie "sto lat" z okazji 18. urodzin Karoliny, która poczęstowała nas urodzinowymi cukierkami. Spróbowaliśmy smakołyków lokalnej kuchni (burgery były pyszne!), zakupiliśmy pamiątki, zrobiliśmy zdjęcia i spacerkiem ruszyliśmy w stronę dworca. A w pociągu rozmowom i śmiechom nie było końca...

zobacz zdjęcia


  8 października 2018
  „Ważne miejsce” – tajemnica ciemności

Uczniowie klasy IIA z wychowawczynią i p. pedagog wybrali się na niezwykłą wystawę. Mogliśmy „zobaczyć” zwykłe miejsca w absolutnych ciemnościach – za pomocą dotyku, słuchu i węchu. To było naprawdę niesamowite przeżycie – móc na chwilę wejść w świat osób niewidomych. Zachęcamy wszystkich do odwiedzin „Ważnego miejsca”. Poza odkrywaniem świata bez używania wzroku wzięliśmy udział w warsztatach – dotyczyły one zagadnień komunikacji, autoprezentacji, pewności siebie oraz współpracy w grupie. A na nasze opiekunki czekało super zaskoczenie – szefem kuchni „Ważnego miejsca” jest Robert – cukiernik – absolwent naszej szkoły sprzed kilku lat!

zobacz zdjęcie


  5 października 2018
  Wycieczka integracyjna klasy IB

Uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią, p. pedagog i p. bibliotekarką wybrali się do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już o godzinie 7.30 w bardzo rześki poranek wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Pszczyny. Pani przewodnik oprowadziła nas po obiekcie zdradzając tajemnice życia pszczyńskich żubrów i nie tylko. Poznaliśmy zwyczaje leśnych i gospodarskich zwierząt. Największą naszą sympatię zdobyły jednak osły. W towarzystwie dzikich zwierząt zjedliśmy wspólne drugie śniadanie. Udaliśmy się na spacer po parku zamkowym i pszczyńskim rynku. Wspólnie spędzony czas i cały wyjazd zaliczamy do udanych i nie możemy się doczekać następnego

zobacz zdjęcia


  28 września 2018
  „Mistrz wiedzy wszelakiej”

Na długiej przerwie p. prof. A. Kuczyńska zaprosiła chętnych uczniów do udziału w Konkursie – było dużo śmiechu, emocji i pytań – np. o wzór wody destylowanej czy najwyższy szczyt Tatr. Z odpowiedziami zmagały się Ala, Monika i Wiktoria - Ala z klasy IVA została wrześniowym Mistrzem Wiedzy Wszelakiej!!! Gratulujemy, zapraszamy chętnych do kolejnego etapu Konkursu – już w październiku!

zobacz zdjęcia


  27 września 2018
  Technolodzy w Zakładach Mięsnych Silesia

Grupa uczniów klasy IVA pod opieką p. prof. Małgorzaty Plesińskiej wybrała się dziś do Zakładów Mięsnych w Sosnowcu, znanych ze sprzedaży przetworów pod marką „Duda”. Ubrani w kombinezony, czepki, buty ochronne mogliśmy wejść na hale gdzie odbywa się rozbiór i konfekcjonowanie mięsa, produkcja przetworów mięsnych, produkcja dań gotowych. Byliśmy w chłodniach oraz magazynach wyrobów gotowych i przypraw, widzieliśmy wiele maszyn i urządzeń, o których uczyliśmy się na lekcjach technologii. Było to dla nas bardzo cenne i pouczające doświadczenie. Szkoda, że nie możemy pokazać zdjęć – w zakładzie jest absolutny zakaz wnoszenia telefonów i fotografowania.

  24 września 2018
  „Wolontariat hospicyjny - Chcieć to móc”

Dziś odwiedziły nas p. doktor Jolanta Grabowska-Markowska i p. psycholog Maja Gałęziowska pracujące, pomagające chorym w hospicjum Cordis w Katowicach. W ramach projektu realizowanego z Urzędem Miasta Katowice na rzecz mieszkańców, przeprowadziły zajęcia promujące wolontariat hospicyjny. Mogliśmy posłuchać na czym polega idea wolontariatu, dowiedzieliśmy się w jaki sposób każdy z nas może pomóc – tyle na ile chce i na ile może. Obejrzeliśmy wzruszający film… i cóż więcej dodać… pewnie niektórzy z nas zdecydują się zostać wolontariuszami, przecież tak niewiele trzeba by podarować Komuś uśmiech…
6 października o godzinie 9.00 w hospicjum Cordis odbędzie się spotkanie dla nowych wolontariuszy.

zobacz zdjęcia


  21 września 2018
  „Sprzątanie Świata”

Uczniowie klasy IA wraz z nauczycielami wf sprawnie pomaszerowali na teren zbiorników wodnych w Katowicach Szopienicach, by wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata – w tym roku była to już jubileuszowa – 25-ta akcja pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jak zwykle nie mogło nas zabraknąć!

zobacz zdjęcia


  21 września 2018
  Narodowe czytanie

Mieliśmy dziś okazję do poznania ciekawostek z życia Stefana Żeromskiego – p. prof. Mariola Weber przygotowała prezentację o rodzinie pisarza, jego miłosnych podbojach, pisarstwie. A potem wysłuchaliśmy fragmentów „Przedwiośnia” w wykonaniu zaproszonych gości – z MDK Szopienice filia nr 1 oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 1, naszych absolwentów (dziękujemy Markowi i Michałowi!) oraz nauczycieli – p. prof. Małgorzata Plesińska, p. prof. Katarzyna Macura i p. prof. Wojciech Lietz pięknie czytali, a my wsłuchiwaliśmy się w pełne epitetów, kwieciste, bardzo emocjonalne i obrazowe zdania Żeromskiego…

zobacz zdjęcia


  13 września 2018
  Nowy sezon kinowy rozpoczęty!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, więc czas rozpocząć nowy sezon kinowy. Tym razem Kulturalnie Zakręceni obejrzeli film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa". Wrażenia były niesamowite: obrona Anglii przed Niemcami w czasie II wojny światowej, podniebne akrobacje polskich pilotów i oczywiście wątek miłosny. Zapraszamy do kina wszystkich, którzy jeszcze nie obejrzeli filmu o polskich bohaterach.

zobacz zdjęcie


  12 września 2018
  „Prawa i obowiązki ucznia”

Uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w spotkaniu poprowadzonym przez p. pedagog, p. prof. Jarosława Marcinkowskiego i p. wicedyrektor Mariolę Weber. Celem spotkania było przybliżenie informacji dotyczących najważniejszych praw i obowiązków uczniów. Teraz już wszyscy wiedzą, że mamy prawo do korzystania ze swoich praw. Takie też prawo mają inne osoby, dlatego zdecydowanie warto pamiętać o tym, co zostało kilkakrotnie podkreślone: szacunek, godność, życzliwość i wyrażanie własnego zdania w sposób nie raniący uczuć i poglądów innych osób.

  11 września 2018
  Mamma Mia 2! Here we go again

Klasa 3ac z Wychowawczynią obejrzała drugą część kinowej ekranizacji musicalu "Mamma Mia!". W czasie filmu nuciliśmy dobrze znane piosenki szwedzkiego zespołu ABBA i mieliśmy ochotę przyłączyć się do tanecznych szaleństw bohaterów filmu. Oj, było wesoło i kolorowo:-)

zobacz zdjęcie


  10 września 2018
  Udział młodzieży w Uroczystym Pogrzebie JE arcybiskupa Szczepana Wesołego

Nasz nowy poczet sztandarowy: Kuba i Kamil z klasy IIA oraz Marta, Monika, Wiktoria i Bianka z klasy IA wziął udział w uroczystym pogrzebie arcybiskupa Szczepana  Wesołego w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Eucharystię pogrzebową  sprawował prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak. Na uroczystość pożegnania zasłużonego księdza przybył niemal cały Episkopat (m.in. kardynał K. Nycz i kardynał St. Dziwisz).

czytaj więcej


  3 września 2018
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

No i się zaczęło! Dziś jeszcze bez ocen i uwag, wszyscy uśmiechnięci, pięknie ubrani, najmłodsi z nas może trochę zestresowani… Pani Dyrektor uroczyście nas przywitała, życzyła samych sukcesów, wiary w siebie, wytrwałości. Póki co mamy nadzieję, że tak właśnie będzie – będziemy pilni, zawsze przygotowani do zajęć, zawsze punktualni. Trzymamy kciuki za pierwszoklasistów – żeby czuli się u nas jak najlepiej! Dobrych decyzji życzymy też tegorocznym maturzystom – przed nimi naprawdę trudny i ważny rok!

Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac