Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 

30 września 2019
My też czytamy!

Z radością wzięliśmy udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. W zadumie i z uśmiechem posłuchaliśmy fragmentów kilku nowel – „…tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.” (list Prezydenta RP Andrzeja Dudy). Nauczyciele z naszej szkoły oraz dwoje gości z Domu Kultury Szopienice Giszowiec przeczytali fragmenty: „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, „Katarynki” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Orki” Władysława Reymonta oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza.

zobacz zdjęcia

28 września 2019
Edukacja regionalna w plenerze

Kilka uczennic klas pierwszych wybrała się do Parku Etnograficznego w Chorzowie – tam zapoznały się z architekturą drewnianą jaką jeszcze do początku XX wieku można było spotkać na trenie Katowic. Ciekawostką i dodatkową atrakcją by zwierzęta gospodarskie: konie, kozy owce i kurki. Uczennice zapoznały się nie tylko z wyglądem chat ale i urządzeniami do wyroby wełny, tkania ubrań, urządzeń do młocki, sprzętami domowymi używanymi w XIX i XX wieku.

zobacz zdjęcia

26 września 2019
Sezon kinowy rozpoczęty!

W czwartkowe popołudnie grupa Kulturalnie Zakręconych rozpoczęła sezon kinowy 2019/2020. Obejrzeliśmy pełen efektów specjalnych, przejmującej muzyki i świetnej gry aktorskiej film "Legiony". Czuliśmy się tak, jakbyśmy uczestniczyli w bitwie pod Rokitną czy Kostiuchnówką. Byliśmy pod wrażeniem odwagi i "prawdziwie ułańskiej fantazji" bohaterów filmu. Polecamy!

20 września 2019
„Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja akcji „Sprzątanie świata”, w której – jakże mogło by być inaczej! – z radością wzięliśmy udział. Uczniowie klas IAP i IIB wraz wuefistami zebrali mnóstwo śmieci z okolic Stawików na Morawie w Katowicach – Szopienicach. Mamy nadzieję, że przyjdzie taki rok, w którym nie będziemy mieli czego zbierać – zmieniajmy razem świat – nie śmiećmy!!!

zobacz zdjęcia

18 września 2019
Samorządność w szkole – warsztaty

„Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.”

Janusz Korczak

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

13 września 2019
Gala wręczenia certyfikatów „Szkoła z życiem”

Agnieszka i Natalia z IVB z p. prof. Anną Kuczyńską odebrały dziś certyfikat „Szkoła z życiem”, podczas uroczystego podsumowania pierwszej edycji projektu „Komórkomania” prowadzonego przez fundację DKMS. Było nam niesamowicie przyjemnie móc uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Dla przypomnienia – w zeszłym roku podczas akcji „Komórkomania” w naszej szkole zarejestrowało się 20 potencjalnych dawców szpiku! A już w październiku zaczynamy drugą edycję – zapraszamy!!!

zobacz zdjęcia

11 września 2019
Apel „Prawa i obowiązki uczniów”

Każdy z nas jest ważny, każdy zasługuje na szacunek i poważne traktowanie. Pamiętajmy o kulturze osobistej, o prostych słowach „dzień dobry”, „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”. I o tym, że jako młodzi ludzie mamy podstawowy obowiązek – uczęszczać do szkoły i uczyć się. Starajmy się razem, aby wspólnie spędzany czas był dla wszystkich nie tylko przykrym obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością.

zobacz zdjęcia

2 września 2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Skończyły się upały – dziś deszczowy dzień – w sam raz na zakończenie wakacyjnej laby i powrót do szkoły! Jesteśmy pełni sił i zapału, wielkich postanowień – obyśmy wytrwali w nich do czerwca! Dobrego nowego roku szkolnego ☺

zobacz zdjęcia

2 września 2019
80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Nie mogliśmy zapomnieć – o tych, którzy nie mogli tak jak my, z uśmiechem rozpocząć roku szkolnego, o tych, którzy bez wahania walczyli za wolność, za ojczyznę. Pamiętamy i dziękujemy – za to, że dziś możemy żyć, uczyć się, pracować w wolnej Polsce.