Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 

26-27 stycznia 2020
Śląski Festiwal Nauki

W ramach IV Festiwalu Szkół Ponadpodstawowych „Sięgnij po zawód” z radością i dumą chwaliliśmy się naszymi zawodami - pokazaliśmy cuda z masy karmelowej, częstowaliśmy przepysznymi pierniczkami, można było zaprzyjaźnić się z naszymi zwierzakami. A po więcej – zapraszamy do nas!!!

zobacz zdjęcia

12 stycznia 2020
Gramy z Orkiestrą!

28. finał WOŚP – to oczywiste, że wzięliśmy w nim udział!!! Grupa 56 wolontariuszy z naszej szkoły zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

10 stycznia 2020
Bezpieczne ferie

Odpoczywajcie, znajdźcie czas dla siebie – dla swoich pasji i zainteresowań! Pamiętajcie o swoim zdrowiu – w każdym jego aspekcie, zaczynając od ciepłego ubioru, a kończąc na wolności od wszelkich używek i substancji psychoaktywnych! Do zobaczenia za dwa tygodnie…

zobacz plakat

20 grudnia 2019
Wigilijna radość

Przepiękne przedstawienie przygotowali dla nas uczniowie klasy IAg. Opowiedzieli o miłości, miłosierdziu i czasem trudnej drodze ku Wigilijnej Gwieździe. I o wielkiej radości przy powitaniu nowonarodzonego Jezusa. Po prostu o tym co w życiu ważne…

zobacz zdjęcia

19 grudnia 2019
Nagroda dla Patrycji!!!

W auli Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Kilara odbyło sie uroczyste wręczenie dyplomów i listów gratulacyjnych, potwierdzających przyznanie najlepszym uczniom szkół średnich stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Stypendia wręczał Wicekurator Oświaty - Jacek Szczotka. Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły - Patrycja Sikora z klasy IIIB. Ogromnie Jej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

zobacz zdjęcia

16 grudnia 2019
Bieg Dziewięciu Górników

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział w uroczystościach związanych z rocznicą pacyfikacji kopalni „Wujek” w Katowicach. W tym roku, 16 grudnia, dokładnie w 38. rocznicę największej tragedii stanu wojennego, uczestniczyliśmy w „VII. Biegu Dziewięciu Górników”. Zgodnie z ideą akcji szkołę reprezentowało 9 uczniów: Kamila i Patrycja z IAP, Zuzia, Ala, Oliwia i Weronika z IBG, Magda, Patrycja i Cynthia z IAG oraz p. prof. A. Pośpiech i p. prof. A. Cegieła

zobacz zdjęcia

15 grudnia 2019
„Wujek 81” – pamiętamy!!!

W niedzielne popołudnie grupa uczennic z Klubu Kulturalnie Zakręconych wraz z osobami towarzyszącymi udała się do Teatru Wyspiańskiego w Katowicach na sztukę pt: „Wujek. 81. Czarna ballada”. Razem z 13-letnimi bohaterami spektaklu: Rafałem, Grześkiem, Adamem i Tomkiem – przenieśliśmy się w grudniowe dni 1981. Śląski świat: górnicy na grubie, godki przy rodzinnym stole, wice u fryzjera czy na placu, okazały się nam dziwnie bliskie. Z zapartym tchem słuchaliśmy przejmujących tekstów Miuosha o tym, że „odpada z nas farba, obrasta nas rdza”, ale mimo tego „Śląsk pamięta”.

zobacz zdjęcia

13 grudnia 2019
Warto zostać dawcą krwi!

Dziś gościliśmy przedstawicielkę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, która przybliżyła uczniom klasy IIIa i IIIb historię krwiodawstwa oraz przedstawiła zasady związane z krwiodawstwem i krwiolecznictwem. Mamy nadzieję, że kolejna grupa uczniów naszej szkoły dołączy do grona dawców krwi. Powodzenia!

zobacz zdjęcia

11 grudnia 2019
Kiermasz Świąteczny

Dzisiejszego wieczoru podczas kiermaszu świątecznego grupa uczniów klas IIIA, IIIB i IIB wystawiła piękne przedświąteczne przedstawienie dla zaproszonych gości. Była to dla nas wielka przyjemność i zaszczyt. Publiczność była zadowolona, a w ramach zabawy zostało zorganizowane losowanie, w którym każdy kto kupił los mógł wygrać upominek. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi oklaskami, a atmosfera była niesamowita!

zobacz zdjęcia