Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

 • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
 • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
 • zdjęcie promujące zawód piekarz
 • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
 • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 

9 grudnia 2019
„Świąteczne pierniki”

W szóstej edycji szkolnego Konkursu rywalizowali uczniowie z klas: IIa, IIIa, IIcp i IIIac. Pokazali różne techniki składania i dekorowania domków oraz przepiękne lukrowe – białe i kolorowe dekoracje pierniczków. Komisja Konkursowa w składzie p. prof. Małgorzata Plesińska, p. prof. Aleksandra Cymerys i p. prof. Izabela Skąpska, przyznała następujące miejsca:

 • Kategoria „Domek z pierników”:
  • I miejsce – Mariusz Żórkowski kl. IIIac
  • II miejsce – Daria Halińska kl. IIIac
 • Kategoria „Dekorowanie pierników”:
  • I miejsce – Patrycja Szewczyk kl. IIa
  • II miejsce – Izabela Zajusz kl. IIa
  • III miejsce – Weronika Cichocka kl. IIcp
  • Wyróżnienie – Patrycja Grzesica kl. IIIac, Paweł Pierściecki kl. IIIa, Dawid Całus kl. IIIa

Gratulujemy!
I zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!

zobacz zdjęcia

7 grudnia 2019
Akcja Parkingowa

W pierwszą sobotę grudnia tradycyjnie włączyliśmy się aktywnie w realizację projektu „Miejska Dżungla”. Julia, Cynthia, Ola i Daniel z klasy IAg wraz z panią pedagog, we współpracy ze Strażą Miejską, z ogromnym zaangażowaniem zachęcali do przestrzegania przepisów w odniesieniu do osób niepełnosprawnych. Mnóstwo osób wyrażało uznanie dla podjętej akcji, niestety zdarzyli się również tacy, którzy deklarowali niechęć. Mimo to my nie przestaniemy działać!

czytaj więcej

6 grudnia 2019
Przybył do nas Mikołaj…

To niezwykły dzień dla każdego, kto skrycie wierzy w św. Mikołaja. W naszej szkole również na niego czekaliśmy. Właśnie tego dnia, na jednej z lekcji, usłyszeliśmy dzwonek! To był niezwykły dźwięk niczym z sań św. Mikołaja!!! Do sali weszły śnieżynki i ... On.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

6 grudnia 2019
Śląskie Targi Książki

Kilka uczennic klas pierwszych odwiedziło Śląskie Targi Książki - posłuchały ciekawych wywiadów ze znanymi pisarzami m.in. Katarzyną Bondą czy Jakubem Małeckim, zdobyły autografy i kupiły interesujące je książki.

zobacz zdjęcia

6 grudnia 2019
Zajęcia z ósmoklasistkami

Dziś odwiedziła nas grupa dziewcząt ze szkoły podstawowej z Janowa – zbadaliśmy z nimi kwasowość soku, upiekliśmy pyszne ciasteczka, spróbowały swoich sił w tworzeniu ozdób z karmelu. I oczywiście pozachwycały się naszymi szkolnymi zwierzakami oraz zajęciami w sali weterynaryjnej

zobacz zdjęcia

5-6 grudnia 2019
Obchody Światowego Dnia AIDS

Jesteśmy solidarni z chorymi na AIDS i zrobimy wszystko żeby uniknąć zakażenia wirusem HIV! Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS oraz prelekcji dotyczącej profilaktyki zakażeń HIV. Podczas prelekcji A. Kuczyńska przestawiła wyniki konkursu, a przedstawicielki PSSE w Katowicach wręczyły zwyciężczyniom dyplomy i nagrody.

 • Kategoria „Domek z pierników”:
  • I miejsce – Marzena Kołaczek
  • II miejsce – Nikola Jastrzębska
  • III miejsce – Oliwia Słaboń
  • wyróżnienie – Weronika Komosińska

Wielkie gratulacje!!!

zobacz zdjęcia

3 grudnia 2019
Zwycięstwo!!!

Nasza szkolna drużyna siatkarska dziewczyn zwyciężyła we wszystkich meczach eliminacyjnych w Mistrzostwach Katowic, nie dając szans przeciwniczkom. Przechodzimy dalej i czekamy na finały. Powodzenia!!!

zobacz zdjęcia

2 grudnia 2019
Cyberprzestrzeń

Przewodnicząca szkoły wraz z panią pedagog uczestniczyły w niezwykle interesującej konferencji edukacyjnej nt. „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni” mającej na celu wyposażenie w wiedzę z zakresu zapobiegania ryzykownym zachowaniom w środowisku internetowym. Podjęte zagadnienia to m.in.: bezpieczeństwo podczas korzystania z usług sklepów internetowych, uprawnienia kupujących oraz zasady obowiązujące podczas zakupów przez internet. W dalszej części szczegółowo zostały omówione zasady umieszczaniem w sieci nieprzemyślanych treści i zdjęć oraz podstawowe zasady netykiety

czytaj więcej

zobacz ulotki

27 listopada 2019
Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

Zwyciężczynią szkolnego etapu Olimpiady została uczennica klasy IIB – Emilia Gębka. Test składał się z 20 (naprawdę trudnych!) pytań z zakresu biologii, chemii i ochrony zdrowia. Emilia będzie reprezentantką szkoły w etapie rejonowym Olimpiady, który odbędzie się 13 grudnia. Gratulujemy i mooocno trzymamy kciuki!!!