Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 

30 października 2019
„Pamięci Haliny Poświatowskiej”

Uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem p. Izabelą Skąpską wzięły udział w uroczystym podsumowaniu XI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Pamięci Haliny Poświatowskiej”, które odbyło się w Muzeum Częstochowskim. Domu Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej. W konkursie oceniono 77 wierszy
- Zuzanna z IBg zdobyła wyróżnienie, a Sybilla z IIIB III miejsce w kategorii szkół średnich – ogromne gratulacje!!!

zobacz zdjęcia

30 października 2019
I cmp w kinie

Nie samą szkołą uczeń żyje… Uczniowie Icmp z wychowawczynią oderwali się na chwilę od szkolnej rzeczywistości i spędzili razem kilka fajnych godzin – przy wspólnym drugim śniadaniu (co tam, ze niezdrowe) i wzruszającym filmie „Był sobie pies 2”.

29 października 2019
Słodkie życie cukiernika z IIIac

Postanowiliśmy osłodzić sobie nasze szkolne życie i zrobić coś pysznego.
Udało się!
Przy okazji poznaliśmy, jak wytwarza się nowe wyroby. Rurki i róże z ciasta francuskiego, wykonywane przez większość z nas po raz pierwszy, prezentują się całkiem nieźle. A jak smakują… mniam…☺

zobacz zdjęcia

27 października 2019
Kulturalnie Zakręceni w „Himalajach”!

Grupa uczniów z p. prof. Agatą Cegiełą obejrzała w Teatrze Śląskim w Katowicach przejmujący spektakl „Himalaje. Historia Jerzego Kukuczki". Nasze wyjście do teatru zbiegło się z 30. rocznicą śmierci najwybitniejszego polskiego himalaisty, który zdobył wszystkie ośmiotysięczniki na świecie. Spektakl był także okazją do refleksji nad tym, co w życiu jest najważniejsze.

zobacz zdjęcia

25 października 2019
„Czytać to bardziej żyć”

To hasło tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, na które udała się grupa miłośników książek pod opieką pani prof. Skąpskiej. Czekało na nas prawie 600 wystawców i wielu fantastycznych autorów. Dzięki nim możemy delektować się światem książek. Zaczytaj się, bo warto!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

25 października 2019
Rewelacyjna lekcja historii

Czy kogoś dziwi nasza wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach? Absolutnie nie – przecież obchodzimy 100. rocznicę tamtych wydarzeń w historii naszego Śląska. Wycieczka klasy IAg była świetnym dopełnieniem lekcji z p. prof. A. Cegiełą i wspaniałą okazją do powtórzenia wiadomości przed kartkówką. Oczywiście nie mamy wątpliwości, że teraz żadne pytanie dotyczące powstań śląskich nas nie zaskoczy :-)

zobacz zdjęcia

24 października 2019
Integracja ICP

Nasi początkujący cukiernicy i piekarze wybrali się z wychowawczynią i p. prof. z historii do kina na wzruszający film „Był sobie pies 2” - opowieści o miłości, przyjaźni, zaufaniu, jak również o cierpieniu i przemijaniu. Było dużo uśmiechu, radości, wzruszeń, głębszej refleksji nad własnym życiem. Takich emocji się nie zapomina! Oprócz filmu małe co nieco do zjedzenia – spędziliśmy razem bardzo fajny dzień!

zobacz zdjęcia

23 października 2019
Dzień Dawcy Szpiku

#Komórkomania – kolejny raz włączyliśmy się w akcję! Wolontariuszki DKMS (Agnieszka, Natalia, Marta i Dominika z IVB) zarejestrowały grupę potencjalnych dawców komórek macierzystych z naszej szkoły. Jesteście wspaniali – dziękujemy!!!

zobacz zdjęcia

18 października 2019
Jak zostać dawcą szpiku?

Uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dawstwa szpiku kostnego – rejestracji w bazie DKMS. Już wiadomo jakie warunki należy spełnić żeby móc zostać potencjalnym dawcą. Rejestracja – 23 października. Czekamy na Was!!!

zobacz zdjęcia