Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 
grupa uczniów w trakcie treningu

6-13 czerwca 2022
Kurs samoobrony

W czerwcu klasa 3BG z ZSPS miała możliwość wziąć udział w jednym z projektów Centrum Społecznościowego Szopki w Szopienicach etap II. W MDK Filia nr 1 uczennice z klasy 3 Bg spędziły 3 godziny na kursie samoobrony dla kobiet. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego trenera to z pewnością nowość i coś ciekawego, z czego warto było skorzystać. Uczennice miały okazję poznać podstawy samoobrony, chwyty, uderzenia i sposoby, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

zobacz zdjęcia

napis Solidarność na ścianie muzeum

9 czerwca 2022
Nowa wystawa w Kopalni Wujek w Katowicach

Uczniowie, którzy brali udział w zeszłorocznym Biegu Dziewięciu Górników obejrzeli razem z Panią prof. Agatą Cegiełą multimedialną wystawę Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Muzeum w nowej odsłonie zostało przygotowane z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji Kopalni Wujek. Żałujemy, że byliśmy tylko dwie godziny...

zobacz zdjęcia

fragment podziękowania

8 czerwca 2022
Dobro wraca

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie Kuratorium Oświaty w Katowicach za zorganizowanie pomocy dla mieszkańców Ukrainy ogarniętej wojną.

zobacz podziękowania

praca konkursowa

3 czerwca 2022
Konkurs na Zdrowe Śniadanie

Podczas Szkolnego Dnia Sportu i Zdrowego Stylu Życia odbył się konkurs na Zdrowe Śniadanie.
Uczestnicy przygotowali smaczną sałatkę, zdrowe i pyszne kanapki, spring rollsy, naleśniki z pesto oraz nadzieniem mięsnym i warzywami, babeczki owsiane z owocami, tortillę, a nawet jajecznicę. Wszystkie dania wyglądały i smakowały wyśmienicie, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Emilia Baran oraz Weronika Komosińska (I miejsce), Karolina Grzesik (II miejsce); Natalia Konarzewska (III miejsce).

zobacz zdjęcia

grupa uczniów na boisku szkolnym

3 czerwca 2022
Dzień Sportu i Zdrowego Stylu Życia

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do tradycji rozgrywek sportowych organizowanych z okazji dnia dziecka. Dzień sportu był też okazją do rozmów, prelekcji i konkursów dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

grupa uczniów przed kinem

30 maja 2022
3ag z Wychowawczynią w kinie

Klasa 3ag z wychowawczynią wybrała się dziś do zaprzyjaźnionego kina "Światowid". Po raz kolejny okazało się, że film "Sonata" to strzał w dziesiątkę ;-) Niesamowita historia utalentowanego Grzegorza Płonki, nasze wspólne rozmowy w drodze do kina i minisesja zdjęciowa dostarczyły nam pozytywnych emocji.

zobacz zdjęcia

grupa uczniowiów przed budynkiem muzeum

25 maja 2022
Lekcja historii w Muzeum Powstań Śląskich

Jeśli kojarzysz muzeum ze starymi eksponatami i nudnymi opowieściami przewodników, to koniecznie odwiedź Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach! To miejsce nowoczesne, zaskakujące, ciekawe, z pomysłem... - o czym przekonały się uczennice klasy 3BP, które z p. prof. A. Cegiełą i p. prof. A. Kocot-Chrzanowską zobaczyły dziś tę wystawę. I nawet deszcz nie zepsuł nam tego wspaniałego dnia :-).

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w czasie czytania

23 maja 2022
Impreza czytelnicza

Uczennice klasy 1a i 1b pod opieką pani bibliotekarki Izabeli Skąpskiej udały się do Szkoły Podstawowej nr 44 w Katowicach na imprezę czytelniczą zorganizowaną przez panią bibliotekarkę Hannę Marszałek.
Dziękujemy za zaangażowanie uczennicom klas 1a i 1b: Oliwii M., Emilce, Natalii, Dominice, Alicji, Oli, Zuzannie, Oliwii S. i Soni.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

grupa uczestników przed stanowiskiem PSP

20 maja 2022
Ratownicy ZSPS na I Śląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

Mistrzostwa odbyły się w Bytomiu, w Ośrodku Sportowym – Dolomity. Nasza ekipa w składzie: Klaudia Fiszer – kapitan, Julia Cholcha, Emilia Baran, Szymon Kustra i Emilia Wnukowska (rezerwowa i fotograf), zajęła 6 miejsce na 15 ekip. To duży sukces zważywszy, że z powodu problemów zdrowotnych w ostatniej chwili z drużyny wypadła nasza dotychczasowa kapitan - Marzena Kołaczek.
Nasza reprezentacja mimo dobrego startu czuje niedosyt i zapowiada, że w przyszłym roku „da czadu”.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia