Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 
fragment dyplomu

14 lutego 2022
Nasza uczenica wyróżniona w międzynarodowym konkursie plastycznym

Trzymaliśmy mocno kciuki i udało się!
Oliwia Pypłacz z klasy 3 Ag otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie ‘6th St Mark’s International Online Painting Competition’, którego organizatorem jest St. Mark’s School, Janakpuri, New Delhi w Indiach.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

fragment plakatu z sanepidu zawierającego porady dla uczestników wypoczynku zorganizowanego

11 lutego 2022
Bezpieczne ferie

Odpoczywajcie, znajdźcie czas dla siebie – dla swoich pasji i zainteresowań! Pamiętajcie o swoim zdrowiu – w każdym jego aspekcie, zaczynając od ciepłego ubioru, a kończąc na wolności od wszelkich używek i substancji psychoaktywnych! Do zobaczenia za dwa tygodnie…

zobacz plakat

Kolędnicy po występie

17 grudnia 2021
Szkolne jasełka

W tym roku uczniowie klasy 1a, 1b i 4a - wraz z panią prof. Agatą Cegiełą i ks. Mateuszem Sewerynem - przygotowali wspaniały koncert kolęd. Były wśród nich tradycyjne kolędy: „Bóg się rodzi”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu…”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałka „Z narodzenia Pana”. Było świątecznie i radośnie, szczególnie gdy widownia przyłączyła się do wspólnego śpiewania. Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Po koncercie uczniowie, razem ze swoimi Wychowawcami, spotkali się na wigiliach klasowych.

zobacz zdjęcia

Młodzież w teatrze przed spektaklem

16 grudnia 2021
Spektakl „Wujek 81. Czarna ballada”

W czwartkowy wieczór w Teatrze Wyspiańskiego w Katowicach uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzeli spektakl „Wujek 81. Czarna ballada” w reżyserii Roberta Talarczyka. W skupieniu oglądaliśmy sceny zarówno z tragicznych wydarzeń stanu wojennego na Śląsku, jak i te z codziennego życia śląskiej rodziny w PRL. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nas piosenki w wykonaniu „Barbórki”, Śmierci czy rapera Miuosha. Brawa dla twórców spektaklu!

zobacz zdjęcia

uczestnicy biegu przed Kopalnią Wujek w Katowicach

16 grudnia 2021
Bieg Dziewięciu Górników

Uczniowie klasy 1a, 1b, 3ag i 3ap wzięli udział w Biegu Dziewięciu Górników z okazji 40. rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek w Katowicach. W tym roku patronem naszego biegu był Andrzej Pełka – najmłodszy spośród zastrzelonych górników. Miał zaledwie 19 lat.
Po oficjalnej części skorzystaliśmy z zaproszenia na kawę i ciastko w kawiarni „Gruba Ciotka” w Katowicach. To był dzień pełen pozytywnych wrażeń.

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w holu kina

9 grudnia 2021
Mikołajkowe kino

Klasa 1b wraz z wychowawczynią i księdzem wybrała się do kina z okazji mikołajek. Oglądaliśmy film Clifford, którego głównym bohaterem był wielki czerwony pies. Uśmialiśmy się i miło spędziliśmy razem czas.

pan Mariusz na spotkaniu z młodzieżą

7 grudnia 2021
Projekt HUMAN FIRST

W naszej szkole gościł pan Mariusz Kędzierski – artysta plastyk, który swoim życiem i postawą udowadnia, że problemy i doświadczenia życiowe hartują nas, że najdłuższą drogą jest droga do samoakceptacji, że trzeba nauczyć się prosić o pomoc i starać się zawsze widzieć szklankę do połowy pełną. Na stronie projektu HUMAN FIRST możemy się zapoznać z ideą, która przyświeca organizatorom i uczestnikom tej akcji.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

wolontariusze w mikołajkowych przebraniach

6 grudnia 2021
Mikołaj w świetlicy środowiskowej w Szopienicach

Nasi wolontariusze: Martyna, Artur i Igor z klasy 2a wraz z opiekunką p. I. Skąpską zorganizowali mikołajki dla dzieci ze świetlicy środowiskowej.
W rolę Mikołaja wcielił się Igor, a Martyna i Artur zostali jego pomocnikami. Obdarowane prezentami i słodyczami dzieci bardzo się ucieszyły i podziękowały Mikołajowi, wręczając śliczne laurki, mówiąc wiersze i śpiewając piosenki.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie w przebraniu mikołaja i śnieżynek

6 grudnia 2021
Mikołaj w szkole

Na korytarzach rozbrzmiewały świąteczne piosenki, pojawiły się dekoracje bożonarodzeniowe, a w klasach pierwsze choinki, czekające tylko na przystrojenie.
6 grudnia do uczniów naszej szkoły zawitał, ubrany w czerwony strój... Święty Mikołaj (oczywiście wraz ze śnieżynkami). Każdego z nas, a także wszystkich pracowników szkoły, obdarował słodkim podarunkiem. Zasłużył na niego każdy po kilku miesiącach ciężkiej pracy.

zobacz zdjęcia