Dzisiaj jest 18.02.2019
Strona głównaRekrutacjaKontaktLinkiBiuletyn Informacji Publicznej


Asystentura Comeniusa

   w ramach międzynarodowego Programu Comenius
"Uczenie sie przez całe życie"


    W naszej szkole gościmy Asystentkę z Niemiec Mareike Jansen, która odbywa staż od 9 stycznia do 24 kwietnia 2010.
    Asystentura Comeniusa jest programem międzynarodowym dla studentów, którzy nadal studiują lub ukończyli studia na kierunku nauczycielskim i chcą związać swoją przyszłość z nauczycielstwem. Asystent może zdobywać doświadczenie w placówkach oświatowych w całej Europie biorąc udział w programie ,,Uczenie się przez całe – life long learning programme’’.

    Zadaniem asystenta jest:
  1. Nauczanie języka ojczystego i obcego,
  2. Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych,
  3. Pomoc uczniom zdolnym oraz mającym problemy w nauce,
  4. Promowanie informacji o swoim kraju ojczystym,
  5. Wzbogacanie programu nauczania elementy wiedzy o Unii Europejskiej.
    Mareike Jansen pochodzi z Niemiec i ukończyła studia nauczycielskie na kierunku nauki ekonomiczne na uniwersytecie Duisburg – Essen. Asystentka pomaga nauczaniu języka niemieckiego i angielskiego w klasach 1-4 technikum. Prowadzi również zajęcia dodatkowe dla maturzystów i chętnych uczniów innych klas w tych językach. W ramach współpracy środowiskowej prowadzi zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego w Domu Dziecka w Szopienicach. Swoją pracą wspiera rozwój językowy dzieci w dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowej i ponadgimnazjalnej).

    W trakcie swojego pobytu Mareike uczestniczy w życiu szkoły, biorąc udział w różnych zajęciach pozaszkolnych i integrując się z nauczycielami i uczniami.
  1. 16 stycznia Mareike była gościem klas maturalnych i brała udział w balu studniówkowym, który odbył się w hotelu Trojak w Mysłowicach.
  2. 3 lutego asystentka uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej z klasą III B do Browarów Tyskich, gdzie miała możliwość zapoznania się z zakładem i technologia produkcji. Uczniowie mogli wypróbować sił w tłumaczeniu jak funkcjonuje zakład i używać języka w sytuacjach codziennej komunikacji.
  3. 19 marca w ramach tygodnia kultury organizowanego corocznie w naszej szkole, odbył się konkurs wiedzy o Niemczech. Mareike przygotowała prezentację multimedialną o kulturze, historii i geografii Niemiec. Na jej podstawie uczniowie mieli do rozwiązania test, sprawdzający umiejętności słuchania ze zrozumieniem i wiedzę o prezentowanym kraju.
  4. Targi Edukacyjne
  5. Wycieczka przedmiotowa klasy II A do Planetarium w Chorzowskim Parku Rekreacji i Wypoczynku
zobacz zdjęcia
Strona główna    Góra strony


...
Copyright © 2005-2016 RaV&sandrac