Spotkaliśmy się dzisiaj, aby wspólnie uczestniczyć w Dniu Kultury.
Na początku przypomnieliśmy sobie o magicznej mocy niektórych słów - proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, itd.- i o tym, że żyje nam się łatwiej i niewątpliwie przyjemniej, gdy „z kulturą” traktujemy innych.
Następnie p. prof. A. Kuczyńska rozdała dyplomy wolontariuszom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich altruistyczna działalność jest dla nas powodem do dumy i radości.
Kolejnym punktem naszego spotkania były konkursy dotyczące „wiedzy wszelakiej”. Na początek sprawdziliśmy naszą wiedzę na temat II RP. Konkurs pt.: „Oczko dla Niepodległej, czyli 21 lat II RP” przygotowała i przeprowadziła p. prof. A. Cegieła. Nasz podziw budziła rozległa wiedza uczestników na temat historii Polski okresu międzywojennego. Trzy pierwsze miejsca zajęli: K. Hanzlik – kl.Ib, S. Haśnik – kl.Ib, K.Butte - kl. Ia.
P. prof. I. Matyja przygotowała i przeprowadziła konkurs „Zgadnij, jakie to przysłowie”. Uczniowie klasy IVb (A. Mazurek, M. Szewczyk) po angielsku i niemiecku, z doskonałą dykcją i akcentem, zaprezentowali przysłowia, a widownia tłumaczyła je na j. polski. Z pracą translatorską najlepiej poradziła sobie klasa III b.
Po zmaganiach z językami obcymi przyszła pora na sprawdzenie naszej znajomości zasad ortografii j. polskiego. Nie było łatwo, bo p. prof. J. Marcinkowski przygotował dla nas test, w którym roiło się od pułapek ortograficznych. Mistrzynią polskiej ortografii i w naszej szkole okazała się być A. Czubaszek z kl.IIIa.
Spotkanie minęło szybko i od razu zaczęliśmy się zastanawiać jak będzie wyglądać kolejny Dzień Kultury.