Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik


26 kwietnia 2024
Uroczyste pożegnanie Maturzystów 2024


 

26 kwietnia w murach naszej szkoły odbyła się uroczystość, która pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów. To dzień pełen wzruszeń i emocji, dzień pożegnania z miejscem, w którym spędzili razem pięć lat.
Po oficjalnym rozpoczęciu i przemówieniu pani dyrektor nadszedł czas na najważniejszy moment - wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Każdy z absolwentów odebrał ten wyjątkowy dokument z rąk wychowawcy, słysząc słowa uznania i życzenia dalszych sukcesów. Nie zabrakło również wyróżnień i nagród dla tych, którzy szczególnie wyróżnili się podczas nauki.
Atmosferę uroczystości podkreśliły występy artystyczne przygotowane przez klasy pierwsze. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Pacyno i pani Anety Borowicz młodsi koledzy i koleżanki maturzystów zaprezentowali wzruszające piosenki, piękne wiersze i zabawne wspomnienia z 2019 roku, kiedy to tegoroczni absolwenci stawiali pierwsze kroki w naszej szkole. Emilia i Judyta z wdziękiem prowadziły tę część akademii, a serca wszystkich gości rozgrzały dźwięki piosenek w wykonaniu Emilii i Vanessy oraz recytowane przez Maję i Kingę wiersze. Zuzia i Szczepan z kolei zabrali wszystkich w nostalgiczną podróż do przeszłości, przypominając zabawne momenty z pierwszych dni nauki.
Humorystycznym akcentem uroczystości był ostatni sprawdzian dla maturzystów - musieli oni rozpoznać głosy i oczy swoich nauczycieli i wychowawców. Ta zabawna konkurencja wywołała wiele radości i śmiechu wśród wszystkich obecnych.
Na zakończenie uroczystości Wiktoria z klasy 5BP wygłosiła wzruszające przemówienie w imieniu wszystkich maturzystów. W słowach pełnych wdzięczności żegnała się ona z nauczycielami, kolegami i koleżankami, dziękując za te wspaniałe pięć lat spędzonych w murach naszej szkoły.
Kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek, tegoroczni absolwenci przeszli w szpalerze gromkich braw do swoich sal, by pożegnać się z kolegami i koleżankami, z którymi wspólnie spędzili pięć lat. W ich oczach widać było łzy wzruszenia i radości, ale też świadomość, że czas rozpocząć nowy rozdział w życiu.
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym dniu i życzymy naszym maturzystom wszelkiej pomyślności w dalszej drodze życiowej! Niech odniesione sukcesy i spełnione marzenia będą najlepszym dowodem na to, jak owocny był czas spędzony w naszej szkole.

#Absolwenci2024 #Pożegnanie #Sukces #Emocje #Wspomnienia

 


Galeria zdjęć
Uroczyste pożegnanie Maturzystów 2024
26 kwietnia 2024