We wtorkowe popołudnie uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzeli niezwykle pouczający i wciągający do ostatniej minuty film "Czas mroku", który nawiązywał prawdziwych wydarzeń z początku II wojny światowej. Oto premier Winston Churchill stanął przed trudnym zadaniem: czy ugiąć się pod żądaniami Hitlera czy rozpocząć wojnę, poświęcając życie brytyjskich żołnierzy i cywilów? I choć znamy odpowiedź na to pytanie z lekcji historii, to film w przejmujący sposób pokazał zmagania człowieka, który zdawał sobie sprawę z konsekwencji swojej decyzji. W pamięci mamy jedno z wielu zdań Churchilla: "Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga".
Dziś klasa IA zorganizowała dla wszystkich chętnych uczniów zabawę walentynkową – w pięknie przystrojonej serduszkami i balonami sali posłuchano piosenek o miłości, kilka osób przygotowało walentynkowe wierszyki i kartki, chętne pary wzięły udział w przygotowanych konkursach. Na chwilę można było oderwać się od szkolnej rzeczywistości…
Nasza szkoła wygrała!
Ola uzyskała najwyższą ilość punktów zarówno w części praktycznej, jak i teoretycznej i tym samym została laureatką I miejsca.
W kwietniu 2018 będzie reprezentowała naszą szkołę i nasze województwo na Etapie Centralnym we Wrocławiu.
Gratulujemy!!!
Dziś już 26 Finał WOŚP! W tym wyjątkowym dniu udział wzięło aż 57 uczniów naszej szkoły!!! Z wielkim zaangażowaniem i radością pomagamy zbierać środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Każdy z nas dołoży cegiełkę wspierającą podstawowe oddziały neonatologiczne w całej Polsce. To dla nas ogromny zaszczyt – móc pomagać…
W grudniu zakończyliśmy realizację Priorytetu 3 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupiliśmy 706 egzemplarzy książek w tym 17 audiobooków. Zrealizowaliśmy wiele imprez czytelniczych: od udziału w Kiermaszu Bajek z okazji Święta Książki 23 kwietnia 2017 po Narodowe Czytanie „Wesela” we wrześniu 2017 roku, konkursy czytelnicze w październiku z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych, czy plastyczno-literackie z okazji Mikołajek i Świąt. Jednym z zadań NPRC było zrealizowanie w szkole 12 projektów – my zrealizowaliśmy 7 a 5 jest w trakcie realizacji. Najważniejszym sukcesem tego Programu jesteście Wy drodzy czytelnicy i miłośnicy książek! „Warto się zaczytać, bo w książce można coś dobrego dla siebie znaleźć”. Czytajcie i zachęcajcie też swoich kolegów do czytania.
Któż z nas nie marzy o chwili odpoczynku, spokoju i ciszy? Któż z nas nie pragnie szczerej rozmowy, zrozumienia i wsparcia? Święta Bożego Narodzenia są wspaniałą okazją do tego, by zawalczyć o te wartości.
Uczniowie klas I i II technikum przygotowali paczki z wymarzonymi prezentami dla swoich młodszych kolegów ze szkoły podstawowej nr 42 w Szopienicach. Dziś przedstawiciele klas przebrani za mikołaje i reniferki wraz z Mikołajem - Sebastianem z klasy IIB poszli wręczyć prezenty. To było niesamowite przeżycie, ta radość na dziecięcych buźkach. Piotrek – niecierpliwy, był pierwszy w rozpakowaniu, bardzo się ucieszył z kloców i słodyczy, potem była Laura – żywa iskierka, która z wszystkiego bardzo się ucieszyła ale największe zaskoczenie wywołał fakt, że w paczce były pędzelki - „Skąd Mikołaj wiedział, że ja nie mam pędzelków do malowania??!”. Ola była zaskoczona i ucieszona kotkiem, który miauczy. W podziękowaniu za prezenty Laura zaśpiewała kolędę i piosenkę o przyjaźni. A my…? Nam dawanie dobra daje radość i motywuje nas do dalszego działania. Dziękuję Wam drodzy uczniowie za emocje, radość i dobre serce. Niech te Święta będą dla Was i Waszych rodzin radosne, wspaniałe i ciepłe. Izabela Skąpska - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza.
Okres przedświąteczny to czas gorączkowej krzątaniny, ale jednocześnie zadumy nad czasem, który przemija, nad osobami które od nas odeszły lub których stan zdrowia nie pozwala już na tak częsty kontakt z nami. W tym czasie naszą seniorkę, 90- letnią Zofię Birecką, nauczycielkę historii, wieloletnią opiekunkę Koła PTTK w naszej szkole, dzielną turystkę przebywającą w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej odwiedziła przedstawicielka Komisji Socjalnej naszej szkoły p. Lidia Kasperczyk. Piękne i przydatne prezenty od naszej społeczności szkolnej wywołały uśmiech na twarzy Pani Zosi, a świąteczne łakocie umiliły jej pobyt z dala od bliskich. Życzymy na nadchodzące Święta i Nowy Rok dużo zdrowia i nadal tak wielu bliskich, pamiętających osób wokół.
W sobotnie przedpołudnie 16 grudnia 2017 roku, dokładnie w 36. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” w Katowicach, uczestniczyliśmy w „Biegu Dziewięciu Górników”. Zgodnie z ideą akcji szkołę reprezentowało 9 uczniów: Ula, Natalia, Sabina, Paweł, Marcin, Kuba, Kamil, Przemek i Remek oraz pani z wf-u i z historii. Biegliśmy w koszulkach z wizerunkiem wybranego przez nas patrona biegu, jednego z zabitych górników – Jana Stawisińskiego. Główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Krzyża Zastrzelonych Górników przy kopalni „Wujek”. Po biegu i zapaleniu zniczy pod pomnikiem, mogliśmy spróbować gorącego żuru, przygotowanego specjalnie dla uczestników dzisiejszego wydarzenia.