Grupa młodzieży z Klubu Kulturalnie Zakręconych uczestniczyła 30 listopada 2017 r. w projekcie „Science on Stage” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Obejrzeliśmy aż cztery wspaniałe przedstawienia. Rozpoczęliśmy od wędrówki z Małym Księciem i jego Różą po fascynującym świecie nauki. Następnie obejrzeliśmy spektakl „Brzydotę pańskiego krawata można wytłumaczyć matematycznie” poświęcony bohaterowi filmu „Piękny umysł” – Johnowi Forbesowi Nashowi. W kolejnym przedstawieniu „To, co najważniejsze” aktorzy-studenci bez jednego słowa, ale za to muzyką, tańcem i gestem pokazali trudną sztukę budowania więzi między ludźmi. W ostatniej części uczestniczyliśmy w spektaklu „(Nie)winna. Ty zadecydujesz o jej losie”. Byliśmy sędziami przysięgłymi w procesie sądowym policjantki, oskarżonej o torturowanie górnika, którego wyłącznie ona podejrzewała o możliwość usiłowania zamachu bombowego w trakcie wizyty Prezydenta RP na Śląsku w listopadzie 2016 r. Mogliśmy samodzielnie zdecydować o jej winie...
Popularne Andrzejki to magiczny dzień z odkrywającymi przyszłość wróżbami. Przypadają one w nocy z 29 na 30 listopada. Są specjalną okazją do zorganizowania wspaniałych towarzyskich spotkań i dobrej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole organizacją tego jakże tajemniczego dnia zajęły się klasy IA i IIB. W całym budynku rozbrzmiewała muzyka.
Klasy IIA i IIIA wyszły do NOSPR na koncert symfoniczny „Muzyka – blask, mrok, półcień”. Było pięknie, interesująco, podniośle? Zdecydowanie tak! Wraz z orkiestrą pod batutą A. Duczmal-Mróz przenieśliśmy się do kilku, jakże różnych od siebie miejsc. Wraz z G. Gershwinem spacerowaliśmy po Paryżu, podziwialiśmy widoki z wieży Eiffla, płynęliśmy statkiem po Sekwanie (...)
W Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Drugiego Stopnia na Tysiącleciu Górnym odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rasy Ministrów najzdolniejszym uczniom ze szkół średnich z Katowic, Tych i Bierunia. Wśród grona zdolnej młodzieży znalazła się już po raz drugi nasza uczennica z klasy II B Natalia Olszewska. Gratulujemy Natalii i życzymy Jej dalszych sukcesów!
Uczennica klasy 1A Paulina Łyko wzięła udział w XIV Edycji Wojewódzkiego Konkursu „Śląsk – moja mała Ojczyzna. Schlesien – meine kleine Heimat” zorganizowanym przez ZSO nr 12 w Gliwicach. Paulina napisała wspaniałe opowiadanie „Styla. Górnik zakochany w muzyce” i zdobyła II nagrodę! Gratulujemy talentu literackiego, wiedzy o tradycjach muzycznych na Śląsku i atrakcyjnych nagród :-)
Jak co roku włączamy się w tę akcję, zachęcając wszystkich palących do zadbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zapraszamy do obejrzenia wykonanych przez uczniów plakatów, poczytania ulotek. Mocno trzymamy kciuki za tych, którym się uda!!!
Po udanym zeszłorocznym „Festiwalu warzyw jesiennych” w tym roku padł pomysł na zorganizowanie „Święta kartofla”, zwanego również ziemniakiem, pyrą, bulwą. Młodzież, pod czujnym okiem p. Lidii Kasperczyk, postanowiła udowodnić, jakie wspaniałe potrawy można z niego sporządzić! W święcie uczestniczyło 17 osób z klas: IA, IB, IIA, IIIA, IVA przygotowując 17 potraw.
"Kolbe – święty, dla którego nie ma granic". Z tym zdaniem zgodzili się wszyscy "Kulturalnie Zakręceni", którzy 14 listopada 2017 r. w kinie Światowid obejrzeli film o męczenniku z Auschwitz pt: "Dwie korony". Twórcy filmu przenieśli nas do Niepokalanowa, Rzymu i Nagasaki, czyli miejsc, w których działał o. Kolbe. Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo wierzył w Boga! Dokonywał rzeczy niemożliwych, bo robił wszystko, co mógł, aby zmieniać ten świat na lepszy!
We wtorek 14 listopada br. uczniowie klas trzecich i czwartych technikum wzięli udział w spotkaniu z kpt. Piotrem Ziobro z Wojskowej Komendy Uzupełnień z Katowic. Prezentacja multimedialna, krótkie filmy i konkretne przykłady z "wojskowego życia" pomogły nam w odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto studiować na uczelni wojskowej.