Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2020/2021


 
 
zdjęcie uczniów ze świadectwami w rękach

25 czerwca 2021
Wakacje, wakacje, wakacje!!!

Wreszcie!!! Nadszedł ten bardzo mocno wyczekany dzień! Z radością odebraliśmy świadectwa, wielu z nas również nagrody, podziękowaliśmy nauczycielom za ten dziwny i trudny rok wspólnej pracy, i udajemy się na zasłużony odpoczynek!
Ale pamiętajmy – wakacje nie zwalniają od myślenia i rozsądku! Dbajmy o siebie, uśmiechajmy się do siebie i innych, i nabierajmy mnóstwo pozytywnej energii ☺

zobacz zdjęcia

dłonie złączone na kształt serca

Maj 2021
„Miesiąc profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia”

Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w zajęciach profilaktycznych: „Wybierz życie – pierwszy krok”, „Znamię? Znam je!”, „Podstępne WZW”. P. prof. Anna Kuczyńska w przystępny sposób przekazała informacje dotyczące ochrony zdrowia swojego oraz swoich najbliższych. Pamiętaj – nikt nie zadba o Ciebie tak, jak zrobisz to Ty sam/Ty sama! Twoje zdrowie w Twoich rękach!

ostatni dzwonek w reżimie sanitarnym

30 kwietnia 2021
„Ostatni dzwonek”

Bardziej kameralnie, z mniejszą pompą, ale i tak nie zabrakło emocji i wzruszeń… Kolejny rocznik uczniów odebrał świadectwa ukończenia szkoły. Kolejny raz zabrzmiał „ostatni dzwonek”. Wszystkim abiturientom składamy ogromne gratulacje i życzymy „połamania piór” na egzaminach maturalnych!

zobacz zdjęcia

zdjęcie flagi na wietrze

3 maja 2021
"Konstytucja 3 maja - historia prosto z Zamku"

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. To nasza propozycja na świętowanie 230. rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji z 3 maja 1791 roku. Wystarczy kliknąć w poniższy link, aby w ciągu 6 minut i 20 sekund dowiedzieć się, co wspólnego z tym wydarzeniem ma Jan Matejko, malarz z zupełnie innej epoki;-)
Miłego oglądania i świętowania!

zobacz film

zdjęcie z zajęć w pracowni technologicznej

Marzec 2021
Smakowite wypieki

Tak na zajęciach działają nasi uczniowie technikum! Można sobie tylko wyobrazić, jak tak pachniało! Aż ślinka cieknie:)

zobacz zdjęcia

zdjęcie z zajęć w pracowni analizy żywności

Marzec 2021
Analiza żywności trwa!

Oznaczyliśmy kwasowość: mąki, pieczywa, mleka, ogórków, papryki… a ile jeszcze przed nami! Miareczkowanie, sączenie, zobojętnianie, oznaczanie gęstości… – nie mają przed nami żadnych tajemnic ;)

zobacz zdjęcia

zdjęcie z zajęć w pracowni weterynaryjnej

Marzec 2021
Super zajęcia praktyczne w pracowni weterynaryjnej!

Szukaliśmy – z efektem! – bakterii na naszych rękach, uczyliśmy się pięknych ściegów, byliśmy zachwyceni! Ale czy na pewno zajęcia były ciekawe – popatrzcie na minę czworonożnego obserwatora ☺

zobacz zdjęcia

fragment podziękowań

1 marca 2021
BohaterON - włącz historię

Nasze działania w ramach projektu BohaterON zostały docenione przez organizatorów! A my jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak pięknym przedsięwzięciu!

zobacz podziękowania

konkurs czytelniczy

22 grudnia 2020
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

W tym roku, zamiast szkolnych jasełek, zorganizowaliśmy świąteczną akcję fotograficzną pod hasłem „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy”. Dzięki niej mogliśmy poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie ozdobione choinki, świecące gwiazdki, renifery, bałwanki, ręcznie dekorowane pierniczki i oczywiście zwierzęta bez których nie wyobrażamy sobie świątecznego czasu. To właśnie BLISKOŚĆ sprawia, że kochamy Święta Bożego Narodzenia. W ten cudowny czas bądźmy bliżej NIEBA i bliżej SIEBIE. Radosnych Świąt, pełnych ciepła i miłości.

zobacz zdjęcia uczniów

zdjęcie Kopalni Wujek

16 grudnia 2020
16 grudnia 1981 – pamiętamy!

Tradycją naszej szkoły jest coroczny udział w dniu 16 grudnia w „Biegu Dziewięciu Górników” pod Kopalnią Wujek w Katowicach. W tym roku - ze względu na pandemię - nie było to możliwe. Jednak uczniowie naszej szkoły upamiętnili te wydarzenia indywidualnie - zapalili znicze pod Pomnikiem-Krzyżem przy Kopalni Wujek i wykonali plakat upamiętniający tragiczne wydarzenia stanu wojennego.

zobacz zdjęcia