Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 

21 czerwca 2022
Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau

„Naszym wrogiem, wrogiem śmiertelnym, nie jest drugi człowiek. [..] Naszym wrogiem jest nasza obojętność. Wobec zła. Jeśli bowiem widzisz zło lub nieprawość i nie reagujesz, stajesz się tego zła i tej nieprawości współuczestnikiem.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie idący w pochodzie ze sztandarami szkół

19 czerwca 2022
Udział w obchodach Rocznicy Włączenia Części Górnego Śląska do Polski

Uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym godnie reprezentowai ZSPS na obchodach 100 rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.
Pochód ze sztandarem przeszedł od Katedry Chrystusa Króla do rynku, gdzie zebrani mieli okazję obejrzeć rekonstrukcję wkroczenia wojsk polskich na ziemie śląskie. Po odczytaniu listów premiera RP i prezydenta RP, odsłonięto tablicę pamięci. Uroczystość zakończyła się honorową salwą.

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w holu teatru

15 czerwca 2022
Teatralne poszukiwania Kulturalnie Zakręconych

Środowy wieczór Kulturalnie Zakręceni spędzili w Teatrze Śląskim w Katowicach. Razem z głównym bohaterem Alojzem Pokorą - szukali sensu życia i odkrywali prawdę o sobie samym. Sztuka potrafiła poruszyć czułe struny duszy, która tęskni za wolnością, szczęściem, miłością.

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w trakcie treningu

6-13 czerwca 2022
Kurs samoobrony

W czerwcu klasa 3BG z ZSPS miała możliwość wziąć udział w jednym z projektów Centrum Społecznościowego Szopki w Szopienicach etap II. W MDK Filia nr 1 uczennice z klasy 3 Bg spędziły 3 godziny na kursie samoobrony dla kobiet. Zajęcia prowadzone przez doświadczonego trenera to z pewnością nowość i coś ciekawego, z czego warto było skorzystać. Uczennice miały okazję poznać podstawy samoobrony, chwyty, uderzenia i sposoby, jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

zobacz zdjęcia

napis Solidarność na ścianie muzeum

9 czerwca 2022
Nowa wystawa w Kopalni Wujek w Katowicach

Uczniowie, którzy brali udział w zeszłorocznym Biegu Dziewięciu Górników obejrzeli razem z Panią prof. Agatą Cegiełą multimedialną wystawę Śląskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Muzeum w nowej odsłonie zostało przygotowane z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji Kopalni Wujek. Żałujemy, że byliśmy tylko dwie godziny...

zobacz zdjęcia

fragment podziękowania

8 czerwca 2022
Dobro wraca

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie Kuratorium Oświaty w Katowicach za zorganizowanie pomocy dla mieszkańców Ukrainy ogarniętej wojną.

zobacz podziękowania

praca konkursowa

3 czerwca 2022
Konkurs na Zdrowe Śniadanie

Podczas Szkolnego Dnia Sportu i Zdrowego Stylu Życia odbył się konkurs na Zdrowe Śniadanie.
Uczestnicy przygotowali smaczną sałatkę, zdrowe i pyszne kanapki, spring rollsy, naleśniki z pesto oraz nadzieniem mięsnym i warzywami, babeczki owsiane z owocami, tortillę, a nawet jajecznicę. Wszystkie dania wyglądały i smakowały wyśmienicie, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Emilia Baran oraz Weronika Komosińska (I miejsce), Karolina Grzesik (II miejsce); Natalia Konarzewska (III miejsce).

zobacz zdjęcia

grupa uczniów na boisku szkolnym

3 czerwca 2022
Dzień Sportu i Zdrowego Stylu Życia

Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do tradycji rozgrywek sportowych organizowanych z okazji dnia dziecka. Dzień sportu był też okazją do rozmów, prelekcji i konkursów dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

grupa uczniów przed kinem

30 maja 2022
3ag z Wychowawczynią w kinie

Klasa 3ag z wychowawczynią wybrała się dziś do zaprzyjaźnionego kina "Światowid". Po raz kolejny okazało się, że film "Sonata" to strzał w dziesiątkę ;-) Niesamowita historia utalentowanego Grzegorza Płonki, nasze wspólne rozmowy w drodze do kina i minisesja zdjęciowa dostarczyły nam pozytywnych emocji.

zobacz zdjęcia

grupa uczniowiów przed budynkiem muzeum

25 maja 2022
Lekcja historii w Muzeum Powstań Śląskich

Jeśli kojarzysz muzeum ze starymi eksponatami i nudnymi opowieściami przewodników, to koniecznie odwiedź Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach! To miejsce nowoczesne, zaskakujące, ciekawe, z pomysłem... - o czym przekonały się uczennice klasy 3BP, które z p. prof. A. Cegiełą i p. prof. A. Kocot-Chrzanowską zobaczyły dziś tę wystawę. I nawet deszcz nie zepsuł nam tego wspaniałego dnia :-).

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w czasie czytania

23 maja 2022
Impreza czytelnicza

Uczennice klasy 1a i 1b pod opieką pani bibliotekarki Izabeli Skąpskiej udały się do Szkoły Podstawowej nr 44 w Katowicach na imprezę czytelniczą zorganizowaną przez panią bibliotekarkę Hannę Marszałek.
Dziękujemy za zaangażowanie uczennicom klas 1a i 1b: Oliwii M., Emilce, Natalii, Dominice, Alicji, Oli, Zuzannie, Oliwii S. i Soni.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

grupa uczestników przed stanowiskiem PSP

20 maja 2022
Ratownicy ZSPS na I Śląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

Mistrzostwa odbyły się w Bytomiu, w Ośrodku Sportowym – Dolomity. Nasza ekipa w składzie: Klaudia Fiszer – kapitan, Julia Cholcha, Emilia Baran, Szymon Kustra i Emilia Wnukowska (rezerwowa i fotograf), zajęła 6 miejsce na 15 ekip. To duży sukces zważywszy, że z powodu problemów zdrowotnych w ostatniej chwili z drużyny wypadła nasza dotychczasowa kapitan - Marzena Kołaczek.
Nasza reprezentacja mimo dobrego startu czuje niedosyt i zapowiada, że w przyszłym roku „da czadu”.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia