Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 
tablica szkolna z napisem żegnaj szkoło

24 czerwca 2022
Zakończenie roku szkolnego

Ten rok szkolny był z pewnością bardziej optymistyczny od ubiegłych. Uczniowie znacznie mniejczasu spędzili na zajęciach zdalnych.
Pani Dyrektor rozpoczęła uroczysty apel, następnie podsumowała całoroczną pracę uczniów, najważniejsze wydarzenia. Tradycyjnie, wraz z wychowawcami, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, a uczniowie klas trzecich branżowej szkoły odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
Uczennice klasy III Bp przygotowały niespodziankę dla swojej wychowawczyni, pani Aleksandry Kocot – Chrzanowskiej, którą pożegnały wzruszającą prezentacją. Była to chwila
pełna emocji, łez i serdecznych podziękowań. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim zasłużonego odpoczynku i bezpiecznych wakacji, a po apelu uczniowie odebrali swoje świadectwa w klasach i już oficjalnie mogli rozpocząć upragnione wakacje.

grupa uczniów w holu teatru

22 czerwca 2022
2a na paintballu

Uczniowie z klasy 2a wybrali się na paintball. Bawili się super. I żałowali, że tak szybko kończyła się "amunicja". Pogoda też sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu.

grupa uczniów przed bramą wejściową

21 czerwca 2022
Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau

„Naszym wrogiem, wrogiem śmiertelnym, nie jest drugi człowiek. [..] Naszym wrogiem jest nasza obojętność. Wobec zła. Jeśli bowiem widzisz zło lub nieprawość i nie reagujesz, stajesz się tego zła i tej nieprawości współuczestnikiem.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie idący w pochodzie ze sztandarami szkół

19 czerwca 2022
Udział w obchodach Rocznicy Włączenia Części Górnego Śląska do Polski

Uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym godnie reprezentowai ZSPS na obchodach 100 rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.
Pochód ze sztandarem przeszedł od Katedry Chrystusa Króla do rynku, gdzie zebrani mieli okazję obejrzeć rekonstrukcję wkroczenia wojsk polskich na ziemie śląskie. Po odczytaniu listów premiera RP i prezydenta RP, odsłonięto tablicę pamięci. Uroczystość zakończyła się honorową salwą.

zobacz zdjęcia

grupa uczniów w holu teatru

15 czerwca 2022
Teatralne poszukiwania Kulturalnie Zakręconych

Środowy wieczór Kulturalnie Zakręceni spędzili w Teatrze Śląskim w Katowicach. Razem z głównym bohaterem Alojzem Pokorą - szukali sensu życia i odkrywali prawdę o sobie samym. Sztuka potrafiła poruszyć czułe struny duszy, która tęskni za wolnością, szczęściem, miłością.

zobacz zdjęcia