Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik


Święto Edukacji Narodowej
14 października 2022


 

Jak co roku, w dniu 14 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor życzyła wszelkiej pomyślności pracownikom szkoły i nagrodziła najbardziej zasłużonych nauczycieli.
Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli życzenia pedagogom, a uczniowie przygotowali krótki, ale piękny występ, który wszystkich wprawił w dobry nastrój.
Szymon z klasy 2b powitał gości jako Pan Inflacja, następnie Daria z 2b, Dominika z 2a i Amelia z 1a, wcielając się w role nauczycielek, podzieliły się swoimi zmartwieniami, a piosenka o awansie zawodowym wywołała uśmiech na twarzach naszych nauczycieli.
Nie zabrakło też nastrojowych i wzruszających momentów - Amelia zagrała na gitarze klasycznej dwa utwory, którym towarzyszyła pełna emocji recytacja wiersza w wykonaniu Dominiki z 2a i Amelii z 1a.
Dużo emocji i wzruszeń dostarczył też widzom wyjątkowy występ taneczny z Zosią w roli głównej.
Następnie Seba i Karyna ( w postaci doskonale wcielili się Szymon z 2b i Artur z 3a) musieli zmierzyć się z językami obcymi i zagraniczną turystką (w tej roli niezastąpiona Julia z 2b).
Wisienką na torcie okazał się teledysk do piosenki, "Jeszcze będzie pięknie", który uczniowie nakręci wspólnie z nauczycielami, a którego premiera odbyła się właśnie podczas akademii.
Na koniec uczniowie zaprosili pedagogów do wspólnego tańca, a jeszcze długo po występie wszyscy robili pamiątkowe zdjęcia.
Nasi młodzi artyści oraz operatorzy techniczni ( Igor i Martyna z 3a) spisali się doskonale, dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy

 


Galeria zdjęć
Święto Edukacji Narodowej
14 października 2022


 
zdjęcie przedstawia występujących uczniów na scenie
zdjęcie przedstawia występujących uczniów na scenie
zdjęcie przedstawia tańczące uczennice na scenie
zdjęcie przedstawia tańczące uczennice na scenie
 
zdjęcie przedstawia występujących uczniów na scenie
 
zdjęcie przedstawia ucznia występującego na scenie