Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

22 czerwca 2018
Wakacje, wakacje, wakacje!!!

Za nami dziesięć miesięcy pracy, a od dziś dwa miesiące odpoczynku – będziemy leniuchować, będziemy spać do południa, będziemy się opalać, będziemy „robić nic”. W ostatni dzień roku szkolnego z radością przyszliśmy po dyplomy, nagrody, świadectwa – wieloma naprawdę można się pochwalić! Klasa IB pożegnała wszystkich wesołymi scenkami i radami na udane, bezpieczne wakacje. Na pewno nie zapomnimy o odpowiedzialności i rozsądku, będziemy unikać sytuacji, w których występują zagrożenia i zadbamy o dobry kontakt z bliskimi.

https://116111.pl/

http://dopalaczeinfo.pl/

zobacz zdjęcia

20 czerwca 2018
Warsztaty w Manufakturze Cukierków

Osiem osób z klasy IIA wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w Manufakturze Cukierków w Krakowie. Siedmioro przyszłych technologów żywności, a nawet jeden technik weterynarii pod czujnym okiem pań z najmniejszej manufaktury cukierków własnoręcznie formowało przepiękne lizaki o różnych kształtach. Grupa obserwowała również, jak z wielokolorowego karmelu tworzy się cukierki w kształcie liter, truskawek, cząstek pomarańczy w pięknych pastelowych kolorach. To była prawdziwa uczta dla ducha!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

20 czerwca 2018
Spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Łukaszewska z klasy IIIAC - laureatka II miejsca Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz p. prof. Małgorzata Plesińska, która przygotowywała Olę do Turnieju, uczestniczyły w spotkaniu Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych, które odbyło się w pięknych murach Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

18 czerwca 2018
I miejsce w konkursie profilaktycznym

Dziś nasza szkoła uczestniczyła w IV Święcie Profilaktyki w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nasza radość była podwójna. Po pierwsze, Paulina Łyko - uczennica klasy 1A zdobyła I miejsce w konkursie na scenariusz zajęć edukacyjno-profilaktycznych pt: „Akceptacja siebie – wartość, która ma wpływ na radzenie sobie w trudnych sytuacjach”. Serdecznie gratulujemy! Po drugie, nasza szkoła otrzymała wspaniałą statuetkę za aktywny udział w realizacji działań z zakresu profilaktyki rówieśniczej, realizację Miejskiego Programu Bezpieczna Młodzież oraz coroczny udział w konkursach w ramach tego programu. Jesteśmy i będziemy Szkołą Aktywną!!!

18 czerwca 2018
Średniowieczny Gród w Byczynie – wycieczka klas IA i IB

Oceny wystawione, pogoda piękna – pora na trochę przyjemności… Wybraliśmy się do Średniowiecznego Grodu, a tam się działo! Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy toporami i nożami, uczyliśmy się pisać gęsim piórem, własnoręcznie wyrabialiśmy woskowe świece… Odważni ubrali się w kolczugi i hełmy rycerskie, poznaliśmy różne rodzaje broni rycerskiej, a ile śmiechu było przy wspólnej zabawie!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

14 czerwca 2018
Bella i Sebastian 3

Młodzież z Klubu Kulturalnie Zakręconych była kinie na filmie: "Bella i Sebastian 3". Cudownie było znów zobaczyć Bellę i i po raz pierwszy jej szczeniaki: Atosa, Portosa i Aramisa. Sebastian zaimponował nam swoją postawą - bronił czworonożnych przyjaciół z całej swej mocy. Weterynarze z klasy 1b i 2b oraz Pani profesor z historii płakali ze wzruszenia... Zobaczcie sami, a my już czekamy na 4 część!

6 czerwca 2018
"Jak nie czytam, jak czytam"

Już po raz drugi młodzież naszej szkoły – tym razem pierwszaki - wzięła udział w Happeningu czytelniczym „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanym przez panią metodyk Iwonę Muller, Zespół Szkół Handlowych i WOM w Katowicach pod patronatem „Biblioteki w szkole” i Prezydenta Miasta Katowice.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

4 czerwca 2018
Prezentacje wyrobów cukierniczych

Uczniowie z klasy III AC Szkoły Branżowej przygotowali prezentacje wyrobów cukierniczych pod okiem p. prof. A. Cymerys. Prezentacje te na dobre zadomowiły się w kalendarzu imprez zawodowych w naszej szkole. Są jedną z form przygotowania do egzaminu czeladniczego w Izbie Rzemieślniczej.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

1 czerwca 2018
Dzień Dziecka na sportowo

Jak co roku 1 czerwca był Dniem Sportu w naszej szkole. Z okazji Dnia Dziecka na naszych uczniów czekały atrakcje na terenie „Stawików”. Głównym punktem programu była gra terenowa "Wiedźmin". Zwyciężyła drużyna składająca się z klas IIA i IIB. Rywalizacja sportowa zakończyła się piknikiem. Spędziliśmy świetny dzień – w 100% dopisała zarówno pogoda jak i nasze humory!

zobacz zdjęcia