Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019


 
 

22 marca 2019
Wiosna, wiosna, wiosna!

Tradycją jest, że w okolicach pierwszego dnia wiosny odbywa się u nas podsumowanie Tygodnia Kultury. Dziś grupa naszych kolegów, którzy niedawno wrócili z wyjazdu Euroweek opowiedziała (wyśpiewała i wytańczyła!) nam o swoich wrażeniach, dostaliśmy dyplomy za udział w Finale WOŚP, a na deser mieliśmy niepowtarzalną okazję posłuchać opowieści p. Piotra Kulczyny – leśnika, miłośnika koni, pisarza, podróżnika.

zobacz zdjęcia

21 marca 2019
Pierwszy Dzień Wiosny w kinie

Klub Kulturalnie Zakręconych przywitał wiosnę w kinie. Tym razem obejrzeliśmy wyróżniony Oscarami - dla najlepszego filmu, za scenariusz i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018 - film "Green Book". To oparta na faktach historia przyjaźni pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi, którzy wspólnie wyruszają w podróż życia. To film mądry, ale i zabawny, po którym byliśmy tak głodni (podobnie jak nasz bohater Tony), że poszliśmy wspólnie "coś" zjeść :-)

12-16 marca 2019
Przygoda, nauka i zabawa - Euroweek 2019

Siedemnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami Bożeną Kwiatkowską - Rak i Katarzyną Macurą uczestniczyła w projekcie szkoleniowym Euroweek w Lądku Zdroju.
A co tam robiliśmy?
Uczestniczyliśmy w projektach, tworzyliśmy scenki i prezentacje. Były również tańce i karaoke oraz gry. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o Meksyku, Birmie i Wietnamie.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

13 marca 2019
Prelekcja „Krwiodawstwo i krwiolecznictwo”

Uczniowie klasy IIIA i IIIB wzięli udział w prelekcji dotyczącej zasad krwiodawstwa i krwiolecznictwa, poprowadzonej przez Panią I. Miłek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole odbędzie się 16 kwietnia.
Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do wzięcia w niej udziału - Oddaj krew – to takie proste.

8 marca 2019
Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dzisiejszy dzień był piękny od samego rana – panowie rozdawali piękne tulipany, częstowali cukierkami, a prawie w samo południe odbył się piękny koncert. Z uśmiechem posłuchaliśmy „Dumki na dwa serca” w wykonaniu Anastazji i Tomka, „Nie płacz Ewka” w wykonaniu Oli czy piosenki „Weź nie pytaj” zaśpiewanej przez Jakuba.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

8 marca 2019
Konkurs recytatorski poezji kobiecej

Z okazji Dnia Kobiet oraz i rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej w Zespole Szkół nr 2 w Murckach odbył się konkurs poetycki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIB. Karolina Hanzlik zdobyła III miejsce, a Sybilla Haśnik wyróżnienie! Gratulujemy naszym wspaniałym dziewczynom!

7 lutego 2019
Konkurs recytatorski z języka angielskiego

Dziś odbył się szkolny etap konkursu – pierwsze miejsce zajął Kamil z klasy IIA, drugie Milena z klasy IA, trzecie Paweł z klasy IIA i czwarte Kasia z klasy ICP. Dziękujemy wam za udział w konkursie i piękną recytacje! Kamil i Milena powalczą wiosną o wycieczkę do Londynu w kolejnym etapie konkursu w Zabrzu. Trzymamy kciuki!

6 lutego 2019
Bezpieczne ferie

Zostały dwa dni do ferii – cała społeczność szkolna wzięła udział w Apelu pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Musimy pamiętać o swoim zdrowiu, ciepłym ubiorze, prawidłowym odżywianiu, nie lekceważeniu przeziębień, o ostrożności podczas uprawianiu sportów zimowych. Wiemy, że bezpieczne ferie to czas bez używek – alkoholu, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. A żeby porządnie odpocząć trzeba być w zgodzie z samym sobą, z innymi, z naturą – uważajmy też więc na słowa, które wypowiadamy. Apel został podsumowany krótkim zadanie: „Szanuj siebie, szanuj innych, szanuj otoczenie!” Życzymy wszystkim pięknych ferii!!!

6 lutego 2019
„Najlepsi z najlepszych”

Jak miło usłyszeć swoje imię, posłuchać o kolegach i koleżankach, którzy mają super oceny, piękną frekwencję, działają tu i tam… Na dzisiejszym Apelu p. prof. Anna Kuczyńska przedstawiła wszystkim „najlepszych z najlepszych”– i to nie tylko wzorowych uczniów, przecież nie każdy musi mieć piątki

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

30 stycznia 2019
Dzień Seniora

Już kolejny raz mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły szanowne Babcie i Dziadków naszych uczniów oraz Seniorów z Klubu Seniora w Szopienicach. Uczniowie przygotowali dla Nich wspaniały koncert oraz miniatury teatralne przeplatane dowcipną konferansjerką w gwarze śląskiej.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia