Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019


 
 

17 maja 2019
Dzień Otwarty

Ale się dziś działo! Odwiedzili nas młodsi koledzy, więc powitaliśmy ich z wielką pompą i pokazaliśmy to co mamy najlepsze – poczęstowaliśmy własnoręcznie formowanymi i pieczonymi wyrobami, pochwaliliśmy się umiejętnością tworzenia pięknych dekoracji, wprowadziliśmy w tajniki oznaczania jakości mleka i kefiru. W pracowni weterynaryjnej pokazaliśmy jak wygląda badanie moczu ...

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

13 maja 2019
Wycieczka do Weterynaryjnego Laboratorium Diagnostycznego

Uczniowie z klasy IIIB w ramach zajęć praktycznych z przedmiotu „Pracownia laboratoryjna” odwiedzili Śląskie Laboratoria Analityczne. Dowiedzieliśmy się jak wygląda procedura laboratoryjna od przyjęcia materiału biologicznego do wydrukowania wyników.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

25 marca 2019
Sweettargi 2019

Grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła 10. Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie, w Centrum Kongresowym w Katowicach. Przyszli technolodzy żywności i cukiernicy oglądali wystawy, podziwiali wyroby wykonane najnowszymi technikami, maszyny stosowane w zakładach cukierniczych i piekarniach oraz wytwórniach lodów.
Uczniowie mogli też obejrzeć zmagania młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym „DESER NA DYCHĘ” oraz pokazy dla baristów. Jak co roku, chętni moli degustować lody i sorbety o przeróżnych smakach!!! Uczestnictwo w Targach to wspaniała lekcja zawodowa z cukiernictwa i piekarstwa.

zobacz zdjęcia

22 marca 2019
Wiosna, wiosna, wiosna!

Tradycją jest, że w okolicach pierwszego dnia wiosny odbywa się u nas podsumowanie Tygodnia Kultury. Dziś grupa naszych kolegów, którzy niedawno wrócili z wyjazdu Euroweek opowiedziała (wyśpiewała i wytańczyła!) nam o swoich wrażeniach, dostaliśmy dyplomy za udział w Finale WOŚP, a na deser mieliśmy niepowtarzalną okazję posłuchać opowieści p. Piotra Kulczyny – leśnika, miłośnika koni, pisarza, podróżnika.

zobacz zdjęcia

21 marca 2019
Pierwszy Dzień Wiosny w kinie

Klub Kulturalnie Zakręconych przywitał wiosnę w kinie. Tym razem obejrzeliśmy wyróżniony Oscarami - dla najlepszego filmu, za scenariusz i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018 - film "Green Book". To oparta na faktach historia przyjaźni pianisty Dona Shirleya oraz jego kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi, którzy wspólnie wyruszają w podróż życia. To film mądry, ale i zabawny, po którym byliśmy tak głodni (podobnie jak nasz bohater Tony), że poszliśmy wspólnie "coś" zjeść :-)

12-16 marca 2019
Przygoda, nauka i zabawa - Euroweek 2019

Siedemnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami Bożeną Kwiatkowską - Rak i Katarzyną Macurą uczestniczyła w projekcie szkoleniowym Euroweek w Lądku Zdroju.
A co tam robiliśmy?
Uczestniczyliśmy w projektach, tworzyliśmy scenki i prezentacje. Były również tańce i karaoke oraz gry. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o Meksyku, Birmie i Wietnamie.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia