Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • photo
  • photo
  • photo
  • photo
  • photo

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 

22 lutego 2020
w Muzeum Górnośląskim…

Grupa uczniów pod opieką p. prof. I. Skąpskiej spędziła sobotnie przedpołudnie w bytomskim Muzeum - zobaczyliśmy wystawy: „Malarstwo Polskie”, „Przyroda Górnego Śląska”, „Z życia ludu śląskiego” – podziwialiśmy przecudne hafty i koronki rożnych części Śląska, w tym te najpiękniejsze - koniakowskie. A najciekawsza była możliwość przebrania się uczniów w stroje rozbarskie ☺

zobacz zdjęcia

20 lutego 2020
Zwykłe niezwykłe „1917”

Dziewczyny z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzały w kinie opowieść o zwykłym posłańcu przedzierającym się przez linię frontu, aby dostarczyć rozkaz niezwykłej wagi. Co ciekawe, dzięki montażu - bez widocznych cięć, miałyśmy wrażenie, że wypełniamy tę misję razem z bohaterami. Niezwykłe doświadczenie - polecamy!!!

19 lutego 2020
Najlepsi z najlepszych!!!

Pani Dyrektor wyróżniła uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, najwyższą frekwencją, naszych wspaniałych sportowców oraz tych, którzy działali dla innych – jako wolontariusze DKMS i WOŚP. Wszystkim gratulujemy – trzymajcie tak dalej!

zobacz zdjęcia

18 lutego 2020
Dzień hiszpański, olé!!!

Nasza szkoła, za sprawą grupy uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Hiszpanii, zamieniła się dziś w „Cafe Espaniola”. W hiszpańskiej kawiarence mogliśmy zasmakować pysznej kawy z dodatkiem wyśmienitych churros.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

11 lutego 2020
Podzieliliśmy się cząstką siebie

Dziś odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Do ambulansu zgłosiło się łącznie 25. potencjalnych krwiodawców a 16. nich oddało 16 krew. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim. Jesteście wspaniali!!!

zobacz zdjęcia

11 lutego 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu
„Działajmy razem!”

Uczestniczyliśmy dziś w prelekcji, celem której było zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Szczególnie ważne było zwrócenie uwagi na współpracę pomiędzy różnymi podmiotami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Pamiętajmy – każdy z nas powinien angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, propagowanie tolerancji, kultury oraz wzajemnego szacunku!

zobacz zdjęcia