Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020


 
 
konkurs czytelniczy

Kwiecień 2020
Konkurs czytelniczy

Wyniki konkursu czytelniczego z okazji Światowego Dnia Książki:
1 miejsce - Agnieszka Rabenda z klasy 4b
2 miejsce - Kinga Barańska z klasy 2 cp
3 miejsce - Nicola Larysz z klasy 1ag i Cynthia Sosińska z klasy 1ag
Gratulujemy!!!
A jeśli ktoś miałby ochotę się zrelaksować i poćwiczyć swój umysł – zapraszamy do zabawy:
Odgadnij tytuły przedstawione za pomocą emotikonów.

zobacz emotki

zdjęcia polecanych książek

23 kwietnia 2020
Światowy Dzień Książki

W dniu Światowego Dnia Książki uczniowie klasy 2cp wraz z wychowawczynią zachęcali innych do czytania, przedstawiając swoje ulubione książki w ramach klasowej akcji „Czytam, polecam”. Polecaliśmy nasze ulubione lektury, krótko opisując fabułę i uzasadniając, dlaczego wato je przeczytać.

zobacz zdjęcia

zdjęcie na niebiesko

2 kwietnia 2020
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Zdalnie też się da!
Klasa 2cp wzięła udział w super zajęciach z wychowawcą. Cel - pogłębiamy wiedzę, starając się zrozumieć. Okazujemy wparcie i akceptację, dołączając do akcji #PolskaNaNiebiesko.

zobacz zdjęcie

2 marca 2020
Niezwykła lekcja teatralna

Uczniowie klasy IICP udział w lekcji teatralnej prowadzonej przez aktora Teatru Zagłębia. Zaglądaliśmy w zakamarki, które są zwykle niedostępne dla widzów teatru. Byliśmy na scenie i pod sceną, oglądaliśmy magazyny pełne rekwizytów, specjalne przejścia dla aktorów, kulisy i miejsce dla suflera. Mogliśmy też usiąść w garderobie dla aktorów, ale przede wszystkim posłuchać ciekawych i zabawnych historii o codziennej pracy aktorów.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

28 lutego 2020
Nikola doceniona w Azji!

Nikola Szewczyk z klasy 1cp została wyróżniona w międzynarodowym konkursie ‘St Mark’s 4th International Online Painting Competition’. W konkursie rywalizowali uczniowie z siedmiu państw Azji i Europy. Wszystkie nagrodzone prace, w tym praca Nikoli pt. „Forest”, zostały wystawione w otwartej galerii organizatora konkursu oraz podziwiane przez ponad tysiąc uczniów i nauczycieli z różnych szkół w Indiach. Gratulujemy!

23 lutego 2020
Światowy Dzień Walki z Depresją

Depresja znajduje się w czołówce chorób występujących na świecie. Wciąż trudno jednoznacznie określić czy to chwilowy smutek, zmęczenie, brak energii, czy zbyt długo utrzymujący się stan obniżonego nastroju'? Czy to już depresja?
Coraz trudniej jest sobie ze wszystkim poradzić. Chcemy pomóc, ale nie wiemy, jak się zachować i co powiedzieć. Nie wystarczy zacząć pozytywnie myśleć ani wziąć się w garść. Jak wygląda depresja, dlaczego się pojawia i jak możemy wspierać osobę chorą?

Czytaj więcej na stronie forumprzeciwdepresji.pl:

nastoletnia depresja

jak dbać o swoje zdrowie psychiczne

22 lutego 2020
w Muzeum Górnośląskim…

Grupa uczniów pod opieką p. prof. I. Skąpskiej spędziła sobotnie przedpołudnie w bytomskim Muzeum - zobaczyliśmy wystawy: „Malarstwo Polskie”, „Przyroda Górnego Śląska”, „Z życia ludu śląskiego” – podziwialiśmy przecudne hafty i koronki rożnych części Śląska, w tym te najpiękniejsze - koniakowskie. A najciekawsza była możliwość przebrania się uczniów w stroje rozbarskie ☺

zobacz zdjęcia

20 lutego 2020
Zwykłe niezwykłe „1917”

Dziewczyny z Klubu Kulturalnie Zakręconych obejrzały w kinie opowieść o zwykłym posłańcu przedzierającym się przez linię frontu, aby dostarczyć rozkaz niezwykłej wagi. Co ciekawe, dzięki montażu - bez widocznych cięć, miałyśmy wrażenie, że wypełniamy tę misję razem z bohaterami. Niezwykłe doświadczenie - polecamy!!!

19 lutego 2020
Najlepsi z najlepszych!!!

Pani Dyrektor wyróżniła uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, najwyższą frekwencją, naszych wspaniałych sportowców oraz tych, którzy działali dla innych – jako wolontariusze DKMS i WOŚP. Wszystkim gratulujemy – trzymajcie tak dalej!

zobacz zdjęcia

18 lutego 2020
Dzień hiszpański, olé!!!

Nasza szkoła, za sprawą grupy uczniów wyjeżdżających na praktyki zawodowe do Hiszpanii, zamieniła się dziś w „Cafe Espaniola”. W hiszpańskiej kawiarence mogliśmy zasmakować pysznej kawy z dodatkiem wyśmienitych churros.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

11 lutego 2020
Podzieliliśmy się cząstką siebie

Dziś odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Do ambulansu zgłosiło się łącznie 25. potencjalnych krwiodawców a 16. nich oddało 16 krew. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim. Jesteście wspaniali!!!

zobacz zdjęcia

11 lutego 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu
„Działajmy razem!”

Uczestniczyliśmy dziś w prelekcji, celem której było zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Szczególnie ważne było zwrócenie uwagi na współpracę pomiędzy różnymi podmiotami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Pamiętajmy – każdy z nas powinien angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, propagowanie tolerancji, kultury oraz wzajemnego szacunku!

zobacz zdjęcia