Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik


"Zawodowcy na topie"
2 czerwca 2023


 

W dniu 02.06.2023 w naszej szkole odbyło się spotkanie mające na celu upowszechnianie rezultatów projektu „Zawodowcy na Topie” 2022-1-PL01-KA121-VET-000052986 w ramach programu współfinansowanego przez Unię Europejską.
Uczniowie podzielili się z całą społecznością szkolną i nauczycielami zdobytą wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na stażach zawodowych w Granadzie w Hiszpanii. Dzięki naszym stażystom poznaliśmy nowe produkty cukiernicze niespotykane w Polsce oraz technologie ich wytwarzania. Grupa weterynaryjna podzieliła się z nami wiedzą nas temat choroby pasożytniczej występującej w krajach śródziemnomorskich oraz informacjami o hiszpańskiej szkole jazdy.
Uczestnicy staży przedstawili opracowany przez siebie przewodnik po mieście Granadzie. Poznaliśmy najciekawsze miejsca do zobaczenia, dowiedzieliśmy się co warto zjeść i gdzie zakupić pamiątki.
Kolejno odbył się panel dyskusyjny gdzie pozostali uczestnicy projektu przedstawili sposób przeprowadzania zabiegów chirurgicznych, omówili zaburzenia behawioralne u koni, choroby skóry u koni i zapoznali nas z technikami wykonywania zabiegów groomerskich. Podczas panelu była możliwość wymiany spostrzeżeń na temat różnic między polską i hiszpańską opieką weterynaryjną.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami przygotowanymi przez naszych uczniów i oczywiście przewodnikiem po Granadzie.

zobacz prezentację 1

zobacz prezentację 2

zobacz przewodnik

 


Galeria zdjęć
"Zawodowcy na topie"
2 czerwca 2023


 
 
uczennice przedstawiają prezentacje na temat hiszpańskiej szkoły jazdy
społeczność szkolna podczas prezentacji
uczenice przedstawiają zakład, w którym realizowały staż zawodowy
uczennice przedstawiają prezentacje o leiszmaniozie