Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2023/2024


 
 
uczniowie biorący udział w zawodach

21 marca 2024
"I ty możesz zostać ratownikiem"

Nasza szkolna drużyna ratownicza uczestniczyła niedawno w wojewódzkich zawodach pod hasłem "I ty możesz zostać ratownikiem", zdobywając 12. miejsce spośród 35 drużyn!
To niesamowite osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę dwuletnią przerwę w startach i zmieniony skład, w którym debiutowała Greta! Cały zespół pracował pod opieką naszego znakomitego absolwenta, Michała Gajdzika, ratownika medycznego.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom za ich determinację i zaangażowanie oraz dziękujemy Michałowi za jego wsparcie i prowadzenie drużyny! Jesteśmy dumni z was wszystkich!

zobacz zdjęcia

uczeń prezentuje ciekawostki o krajach Unii Europejskiej

20 lutego 2024
Dzień Europejski w szkole

W dniu 20.02.2024 w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Uczestnicy projektu „Zawodowcy na topie II” przygotowali dla społeczności szkolnej garść informacji o UE - jej strukturach, instytucjach i symbolach. Przedstawili nam również ciekawostki o różnych krajach Wspólnoty. Na koniec mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę rozwiązując quiz.

zobacz zdjęcia

laureatka konkursu pozuje z dyplomem na tle brytyjskiej flagi

10 stycznia 2024
Międzynarodowy konkurs Online Painting Competition

Nowy Rok zaczynamy od radosnej wiadomości! Nasza utalentowana uczennica, Wiktoria Jendrysko z klasy 5BP, zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Online Painting Competition!
Serdecznie dziękujemy również pozostałym uczennicom, które w tym konkursie reprezentowały naszą szkołę.
Gratulacje za wspaniałą wspólną reprezentację!

uczniowie dekorują pierniczki

14 grudnia 2023
Warsztaty dla siódmoklasistów

14 grudnia 2023 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas siódmych 8. katowickich szkół podstawowych w ramach projektu „Katowice Miastem Fachowców”.
Nasze spotkanie miało charakter warsztatowy. W grupach nasi goście: piekli i zdobili lukrem pierniki

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie siedzą w bibliotece na wykładzie

11 grudnia 2023
Niecodzienna lekcja anatomii na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

W tym dniu uczniowie klas 1a i 1b udali się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa, której celem było poznanie tajników budowy szkieletu zwierząt.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

nauczycielki w owczarni z owcami

5 grudnia 2023
Nieustanne doskonalenie naszej kadry

Dziś prezentujemy zdjęcia z wyjątkowego szkolenia nauczycieli zawodowców, które odbyło się 5 grudnia 2023 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Tematem spotkania było zagadnienie związane z pielęgnacją i hodowlą małych przeżuwaczy.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczennica wróży z wosku

30 listopada 2023
Andrzejki

Andrzejki, zwane również nocą wróżb, rzadko są obchodzone z takim zaangażowaniem, jak w naszej szkole. Samorząd uczniowski przemienił salę stołówki w miejsce przesiąknięte tajemnicą, magią i dobrą zabawą. Nastrój andrzejek wprowadzały klimatyczne stroje, muzyka i mistyczny wystrój. Każda klasa miała okazję skorzystać z wcześniej przygotowanych wróżb.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

wykrawanie ciasteczek z rozwałkowanego ciasta kruchego

27 listopada 2023
DZIEŃ CIASTA

W tym dniu w naszej szkole pachniało wypiekami. Przedstawiciele z 10 klas zmagali się z zadaniami konkursowymi na najciekawsze i najsmaczniejsze ciasteczka kruche dwukolorowe - jasne i kakaowe. Nauczyciele Technolodzy zorganizowali ten konkurs w pracowni technologicznej, gdzie uczniowie sporządzali ciasto, a następnie „wyczarowywali” z niego ciasteczka.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczennice klasy 3b podczas zwiedzania wystawy

21 listopada 2023
Odkrywamy tajemnice życia na wystawie BODY WORLDS

Życie jest cudem, który warto odkrywać, zachwycać się nim i dbać o niego. Przekonali się o tym uczniowie klas trzecich - przyszli technicy weterynarii, którzy z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli wystawę "Body Worlds".

zobacz zdjęcia