Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019


 
 

10 grudnia 2018
Konkurs „Świąteczne Pierniki

To już piąta edycja konkursu „Świąteczne pierniki”. W rywalizacji dominowali uczniowie z klasy IIIA technikum i właśnie uczestnicy z tej klasy zdobyli najwyższe miejsca. W konkursie brali również udział uczniowie z klasy IA i IVA. Poziom prac był wysoki i niezwykle wyrównany. Pojawiły się różne techniki składania domków oraz przepiękne lukrowe – białe i kolorowe dekoracje pierniczków.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

10 grudnia 2018
„Antybiotykoterapia pod lupą farmaceuty”

Dziś w naszej szkole gościliśmy studentkę farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - przeprowadziła ona prelekcję na temat antybiotykoterapii, podczas której mogliśmy zapoznać się z zasadami prawidłowego przyjmowania antybiotyków, mechanizmem ich działania oraz skutkami nieprawidłowej antybiotykoterapii. Poznaliśmy historię odkrycia pierwszych antybiotyków, a także ich przewidywaną przyszłość związaną z pojawianiem się coraz większej ilości bakterii lekoopornych. Miejmy nadzieję, że dzięki dzisiejszej prelekcji uczniowie naszej szkoły podejdą rozważnie do leczenia się antybiotykami i unikną błędów podczas ich stosowania. Życzymy wszystkim aby jak najrzadziej chorowali i nie musieli stosować antybiotyków!

6 grudnia 2018
XI Edycja projektu „Miejska Dżungla” - „Nie parkuję na miejscu dla osoby niepełnosprawnej”

Po raz kolejny włączyliśmy się w promowanie założeń projektu – Nicola i Paulina z kl IB oraz Weronika, Patrycja, Wiktoria i Ola z IA pod opieką pani pedagog, z ogromnym zaangażowaniem zachęcały do przestrzegania przepisów w odniesieniu do osób niepełnosprawnych.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

6 grudnia 2018
„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu"

Powyższe słowa są motywem przewodnim święta jakie obchodzimy 6 grudnia. Tego dnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj wraz ze swoimi dzielnymi pomocnikami, którzy obdarowali nas słodkimi upominkami. Ich wizyta miała nam przypomnieć, że w tym święcie jest coś niesamowitego, coś co łapie za serce. Pojawiło się wiele pozytywnych emocji, wzruszeń oraz szczerych uśmiechów, co sprawiło, że choć na chwilę mogliśmy wrócić do czasów dzieciństwa i na nowo odkryć magię świąt.

zobacz zdjęcia

5 grudnia 2018
Świąteczny kiermasz

Uzdolnienia uczniów przerosły najśmielsze oczekiwania… Przepiękne kartki, stroiki, bombki, ręcznie szyte ozdoby, przepyszne ciasta. A to wszystko przy akompaniamencie piosenek oraz scenki świątecznej przygotowanej przez uczniów klasy IIB. Odwiedzili nas rodzice, panie z Klubu Seniora, znajomi – wszystkim dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. A największe podziękowania należą się uczniom – artystom - za chęci, uśmiech i wielki wkład w życie naszej szkoły!

zobacz zdjęcia

30 listopada 2018
Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

Światowy Dzień Walki z AIDS to święto obchodzone 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, już od 1988 roku. W naszej szkole tradycyjnie zajęcia dla młodzieży klas pierwszych poprowadziła p. prof. Anna Kuczyńska. Przekazała informacje o drogach zakażenia HIV oraz chorami przenoszonymi drogą płciową. Zachęcała do podejmowania rozsądnych wyborów w życiu oraz unikania sytuacji ryzykownych.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

29 listopada 2018
Andrzejki

Lanie wosku, wróżenie z ręki, szklana świecąca kula, horoskopy, układanie butów… Niby nikt w to nie wierzy – ale czyż to nie przyjemnie posłuchać, że w życiu czeka na nas miłość, pieniądze, że będziemy zdrowi, piękni i szczęśliwi? Dziękujemy uczniom klas IA, IB I IIIB za mnóstwo pozytywnej energii!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

23 listopada 2018
#Komórkomania

Dziś w naszej szkole odbyło się niezwykle ważne wydarzenie – rejestracja potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych! Akcję przeprowadziły wolontariuszki DKMS – Agnieszka, Marta, Natalia i Wiktoria z IIIB wraz z koordynatorem – p. prof. Anną Kuczyńską. Zarejestrowało się 20 potencjalnych Dawców – bardzo, bardzo dziękujemy – jesteście Wielcy!!!

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

23 listopada 2018
Akcja Komórkomania – prelekcja

Niedawno nasza szkoła przystąpiła do programu Komórkomania zorganizowanego przez Fundację DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego, w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia i jest największym Ośrodkiem Dawców Szpiku w kraju. Dziś p. prof. Anna Kuczyńska – koordynator akcji – przeprowadziła dla uczniów prelekcję dotyczącą dawstwa szpiku.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia