Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019


 
 

5 października 2018
Wycieczka integracyjna klasy IB

Uczniowie klasy IB wraz z wychowawczynią, p. pedagog i p. bibliotekarką wybrali się do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Już o godzinie 7.30 w bardzo rześki poranek wsiedliśmy do autokaru, który zawiózł nas do Pszczyny.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

28 września 2018
„Mistrz wiedzy wszelakiej”

Na długiej przerwie p. prof. A. Kuczyńska zaprosiła chętnych uczniów do udziału w Konkursie – było dużo śmiechu, emocji i pytań – np. o wzór wody destylowanej czy najwyższy szczyt Tatr. Z odpowiedziami zmagały się Ala, Monika i Wiktoria - Ala z klasy IVA została wrześniowym Mistrzem Wiedzy Wszelakiej!!! Gratulujemy, zapraszamy chętnych do kolejnego etapu Konkursu – już w październiku!

27 września 2018
Technolodzy w Zakładach Mięsnych Silesia

Grupa uczniów klasy IVA pod opieką p. prof. Małgorzaty Plesińskiej wybrała się dziś do Zakładów Mięsnych w Sosnowcu, znanych ze sprzedaży przetworów pod marką „Duda”. Ubrani w kombinezony, czepki, buty ochronne mogliśmy wejść na hale gdzie odbywa się rozbiór i konfekcjonowanie mięsa, produkcja przetworów mięsnych, produkcja dań gotowych. Byliśmy w chłodniach oraz magazynach wyrobów gotowych i przypraw, widzieliśmy wiele maszyn i urządzeń, o których uczyliśmy się na lekcjach technologii. Było to dla nas bardzo cenne i pouczające doświadczenie. Szkoda, że nie możemy pokazać zdjęć – w zakładzie jest absolutny zakaz wnoszenia telefonów i fotografowania.

24 września 2018
Wolontariat hospicyjny

Dziś odwiedziły nas p. doktor Jolanta Grabowska-Markowska i p. psycholog Maja Gałęziowska pracujące, pomagające chorym w hospicjum Cordis w Katowicach. Przeprowadziły zajęcia promujące wolontariat hospicyjny.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

21 września 2018
„Sprzątanie Świata”

Uczniowie klasy IA wraz z nauczycielami wf sprawnie pomaszerowali na teren zbiorników wodnych w Katowicach Szopienicach, by wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata – w tym roku była to już jubileuszowa – 25-ta akcja pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jak zwykle nie mogło nas zabraknąć!

zobacz zdjęcia

21 września 2018
Narodowe czytanie

Mieliśmy dziś okazję do poznania ciekawostek z życia Stefana Żeromskiego – p. prof. Mariola Weber przygotowała prezentację o rodzinie pisarza, jego miłosnych podbojach, pisarstwie. A potem wysłuchaliśmy fragmentów „Przedwiośnia”.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

11 września 2018
Mamma Mia 2! Here we go again

Klasa 3ac z Wychowawczynią obejrzała drugą część kinowej ekranizacji musicalu "Mamma Mia!". W czasie filmu nuciliśmy dobrze znane piosenki szwedzkiego zespołu ABBA i mieliśmy ochotę przyłączyć się do tanecznych szaleństw bohaterów filmu. Oj, było wesoło i kolorowo:-)

10 września 2018
Udział młodzieży w Uroczystym Pogrzebie JE arcybiskupa Szczepana Wesołego

Nasz nowy poczet sztandarowy: Kuba i Kamil z klasy IIA oraz Marta, Monika, Wiktoria i Bianka z klasy IA wziął udział w uroczystym pogrzebie arcybiskupa Szczepana Wesołego w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Eucharystię pogrzebową sprawował prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak. Na uroczystość pożegnania zasłużonego księdza przybył niemal cały Episkopat (m.in. kardynał K. Nycz i kardynał St. Dziwisz).

 

czytaj więcej

3 września 2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

No i się zaczęło! Dziś jeszcze bez ocen i uwag, wszyscy uśmiechnięci, pięknie ubrani, najmłodsi z nas może trochę zestresowani… Pani Dyrektor uroczyście nas przywitała, życzyła samych sukcesów, wiary w siebie, wytrwałości. Póki co mamy nadzieję, że tak właśnie będzie – będziemy pilni, zawsze przygotowani do zajęć, zawsze punktualni. Trzymamy kciuki za pierwszoklasistów – żeby czuli się u nas jak najlepiej! Dobrych decyzji życzymy też tegorocznym maturzystom – przed nimi naprawdę trudny i ważny rok!