Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2018/2019


 
 

13 marca 2019
Prelekcja „Krwiodawstwo i krwiolecznictwo”

Uczniowie klasy IIIA i IIIB wzięli udział w prelekcji dotyczącej zasad krwiodawstwa i krwiolecznictwa, poprowadzonej przez Panią I. Miłek z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole odbędzie się 16 kwietnia.
Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do wzięcia w niej udziału - Oddaj krew – to takie proste.

8 marca 2019
Koncert z okazji Dnia Kobiet

Dzisiejszy dzień był piękny od samego rana – panowie rozdawali piękne tulipany, częstowali cukierkami, a prawie w samo południe odbył się piękny koncert. Z uśmiechem posłuchaliśmy „Dumki na dwa serca” w wykonaniu Anastazji i Tomka, „Nie płacz Ewka” w wykonaniu Oli czy piosenki „Weź nie pytaj” zaśpiewanej przez Jakuba.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

8 marca 2019
Konkurs recytatorski poezji kobiecej

Z okazji Dnia Kobiet oraz i rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej w Zespole Szkół nr 2 w Murckach odbył się konkurs poetycki. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIB. Karolina Hanzlik zdobyła III miejsce, a Sybilla Haśnik wyróżnienie! Gratulujemy naszym wspaniałym dziewczynom!

27 lutego 2019
Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku DBI obchodzony był po hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Podziałaliśmy więc razem – w ramach godziny wychowawczej każda klasa wypełniła formularz quizu pt. „Czy jesteś (nie)uważnym użytkownikiem sieci“.
Była to dodatkowa lekcja o bezpieczeństwie w sieci, a tych nigdy za mało.
Mamy też nad czym popracować w następnym roku szkolnym.

zobacz wyniki

spróbuj swoich sił w teście Google

7 lutego 2019
Konkurs recytatorski z języka angielskiego

Dziś odbył się szkolny etap konkursu – pierwsze miejsce zajął Kamil z klasy IIA, drugie Milena z klasy IA, trzecie Paweł z klasy IIA i czwarte Kasia z klasy ICP. Dziękujemy wam za udział w konkursie i piękną recytacje! Kamil i Milena powalczą wiosną o wycieczkę do Londynu w kolejnym etapie konkursu w Zabrzu. Trzymamy kciuki!

6 lutego 2019
Bezpieczne ferie

Zostały dwa dni do ferii – cała społeczność szkolna wzięła udział w Apelu pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Musimy pamiętać o swoim zdrowiu, ciepłym ubiorze, prawidłowym odżywianiu, nie lekceważeniu przeziębień, o ostrożności podczas uprawianiu sportów zimowych. Wiemy, że bezpieczne ferie to czas bez używek – alkoholu, dopalaczy i innych substancji psychoaktywnych. A żeby porządnie odpocząć trzeba być w zgodzie z samym sobą, z innymi, z naturą – uważajmy też więc na słowa, które wypowiadamy. Apel został podsumowany krótkim zadanie: „Szanuj siebie, szanuj innych, szanuj otoczenie!” Życzymy wszystkim pięknych ferii!!!

6 lutego 2019
„Najlepsi z najlepszych”

Jak miło usłyszeć swoje imię, posłuchać o kolegach i koleżankach, którzy mają super oceny, piękną frekwencję, działają tu i tam… Na dzisiejszym Apelu p. prof. Anna Kuczyńska przedstawiła wszystkim „najlepszych z najlepszych”– i to nie tylko wzorowych uczniów, przecież nie każdy musi mieć piątki

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

31 stycznia 2019
Lekcja technologii w odcieniach bieli

Dzisiaj nauczyliśmy się odróżniać pomadę od lukru królewskiego i zwykłego lukru. To różne półprodukty stosowane do wykończania wyrobów cukierniczych, często mylone, gdyż wyglądają na pierwszy rzut oka podobnie tworząc białą powłokę na powierzchni wyrobów.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

30 stycznia 2019
Dzień Seniora

Już kolejny raz mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły szanowne Babcie i Dziadków naszych uczniów oraz Seniorów z Klubu Seniora w Szopienicach. Uczniowie przygotowali dla Nich wspaniały koncert oraz miniatury teatralne przeplatane dowcipną konferansjerką w gwarze śląskiej.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia