Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 
uczniowie na scenie

14 października 2021
Dzień Edukacji Narodowej

Tego dnia tradycyjnie w naszej szkole odbyła się uroczystość związana z Dniem Nauczyciela.
Po życzeniach Pani Dyrektor skierowanych do wszystkich pracowników szkoły i uhonorowaniu nauczycieli szczególnie wyróżniających się w pracy wychowawczo-dydaktycznej oraz pracowników, dbających o właściwe funkcjonowanie szkoły, odbyła się część artystyczna. Zorganizowaniem porywającej akademii z tej okazji zajęła się klasa 1b. Komisja socjalna przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek.

zobacz zdjęcia

grupa uczniów pod schroniskiem na Magurce

7 października 2021
Wycieczka integracyjna Ia i Ib

Klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami, księdzem i panią pedagog wybrały się na wycieczkę integracyjną na Magurkę. Pogoda dopisała - było mgliście, słonecznie i bardzo miło. Po zdobyciu góry, przyszedł czas na wspólne rozmowy, pieczenie kiełbasek i śmiech przy ognisku. Bardzo miło spędziliśmy dzień! ;)

zobacz zdjęcia

uczniowie z aktorem w garderobie

4 października 2021
Warsztaty w teatrze

Jak wygląda teatr za kulisami? Co znajduje się pod sceną? Jak aktorzy nazywają kurtynę? Gdzie siedzi inspicjent? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznały dziewczyny z 3BG na lekcji w Teatrze Zagłębia połączonej ze zwiedzaniem zakamarków teatru i warsztatami odkrywania w sobie kreatywności.

zobacz zdjęcia

uczniowie na wystawie malarstwa polskiego

2 października 2021
Lekcja regionalna w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Grupa uczniów z klasy 1a i 1b, w piękną słoneczną sobotę wybrała się na kolejną lekcję o historii regionu do Bytomia. Zwiedzaliśmy tam Muzeum Górnośląskie zapoznając się z wystawami malarstwo polskiego, przyroda Górnego Śląska jak i zwyczajami i obyczajami Ślązaków i wystrojem ich domów.

zobacz zdjęcia

uczniowie na sali podczas Narodowego Czytania

1 października 2021
Narodowe Czytanie

Podczas tegorocznej akcji Narodowego Czytania spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Pani wicedyrektor przygotowała prezentację multimedialną o autorce, a pani Izabela Skąpska, bibliotekarka i pomysłodawczyni cyklu Narodowego Czytania w Szkole, zadbała o dekoracje oraz odpowiedni wystrój szkolnej auli.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

logo projektu Pamięć81

30 września 2021
Projekt Pamięć81

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Pamięć81" przypominającego młodzieży o 40 rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

zobacz plakat

fragment plakatu informującego o konkursie

22 września 2021
"Moja wizja pozasłonecznej planety"

W szkole ogłoszony został konkurs plastyczno-fizyczny zatytułowany "Moja wizja pozasłonecznej planety". Termin składania prac: 11.10.2021r. Bliższe informacje na plakatach w szkole.

uczeń na tle wiatraka z Grzawy z XIX w.

11 września 2021
Lekcja z edukacji regionalnej w terenie

Chętni uczniowie klas pierwszych, w ramach edukacji regionalnej wybrali się na niecodzienną lekcję w plenerze. Za sprawą Muzeum Etnograficznego w Chorzowie popularnie zwanego Skansenem przenieśliśmy się w czasie do XVIII i XIX wiecznych wsi Beskidu Śląskiego, ziemi pszczyńskiej, wsi katowickiej (zagroda sołtysa) czy okolic Dąbrowy Górniczej.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

początek roku w reżimie sanitarnym

1 września 2021
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Ten rok szkolny rozpoczynamy w reżimie sanitarnym. Pani Dyrektor przywitała serdecznie pierwszoklasistów, którym życzymy szczególnej wytrwałości, wiary w siebie i zadowolenia z wyboru szkoły!

zobacz zdjęcia