Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2021/2022


 
 
uczniowie w muzeum na tle strojów śląskich

4 grudnia 2021
Wycieczka do Muzeum Historii Katowic

Uczniowie klas pierwszych grupy regionalnej wybrali się wraz z panią Izabelą Skąpską do Muzeum Historii Katowic. Tam, przenieśliśmy się do świata z końca XIX i początku XX wieku. Oglądaliśmy wspaniałe salony, jadalnie z oryginalnymi meblami i piecami kaflowymi w stylu secesji.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

wręczanie nagród uczniom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w quizie na temat HIV

1 grudnia 2021
Światowy Dzień HIV/AIDS

W ramach obchodów Światowego Dnia HIV/AIDS odbyło się spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z udziałem przedstawicielek Oświaty Zdrowotnej PSSE w Katowicach. Po spotkaniu odbył się konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS, zwycięzcą został Piotr Molęda z kl 1a Gratulujemy :-)

zobacz zdjęcia

uczennice z lampą plazmową

30 listopada 2021
Szkolne Andrzejki

Tego dnia w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejki. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w licznych zabawach, w których mogli dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości. Wśród nich znalazły się m.in. lanie wosku czy wróżenie z kart tarota. Uczestnicy nie kryli zaskoczenia, chętnie dyskutując o swoich wróżbach.

zobacz zdjęcia

oficjalne logo ASEF

Listopad 2021
Międzynarodowa konferencja młodzieżowa

W listopadzie uczennice klasy 3bg oraz 4b wzięły udział w międzynarodowej konferencji młodzieżowej “Youth for Financial Literacy in the 21st Century” zorganizowanej przez ASEF.
ASEF (Asia – Europe Foundation) to międzyrządowa organizacja non-profit z siedzibą w Singapurze, której celem jest promowanie wzajemnego zrozumienia i współpracy między obywatelami Azji i Europy poprzez wymianę intelektualną, edukacyjną, kulturalną i międzyludzką.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

gazetka okolicznościowa - życie codzienne w Powstaniu Warszawskim

Listopad 2021
Projekt BohaterOn

"Sekretem szczęścia jest wolność... A sekretem wolności odwaga" - Tukidydes
Te słowa wraz z serdecznymi życzeniami przeczyta Powstaniec Warszawski, gdy otrzyma jedną z kartek od naszych uczniów.
Właśnie zakończył się kolejny projekt „BohaterOn w Twojej Szkole” realizowany na zajęciach historii i ramach godziny wychowawczej w klasach 3ag, 3cp i 3 bg.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

grupa uczniów przed siedzibą NOSPR

10 listopada 2021
Klasa 3aP na koncercie dzieł Chopina

Klasa 3aP wraz z wychowawcą p. prof. M. Plesińską uczestniczyła we wspaniałym koncercie dzieł Chopina przygotowanym dla uczniów szkół katowickich.
Program koncertu: Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 Fryderyka Chopina w wykonaniu Karin Tamury oraz Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina w interpretacji Łukasza Krupińskiego i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Barbary Dragan. Koncert poprowadziła Agnieszka Nowok-Zych.
Uczniom podobał się koncert oraz niezwykła sala koncertowa, która urzeka nie tylko wyglądem, ale należy do najlepszych (pod względem akustki) sal na świecie. Większość uczniów była tutaj po raz pierwszy.

zobacz zdjęcia

uczniowie śpiewający piosenki na scenie

10 listopada 2021
Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęła prelekcja na temat znaczenia żołnierskich piosenek przygotowana przez pana Wojciecha Lietza.
Każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie pieśń. Podczas koncertu usłyszeliśmy zarówno podniosłe pieśni patriotyczne, jak i wesołe, marszowe piosenki.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie oglądający popisy uchatek w wodzie

22 października 2021
Malownicza jesień w opolskim zoo

Uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni mgr Katarzyny Dudek i pani bibliotekarki mgr Izabeli Skąpskiej pojechali na wycieczkę do opolskiego zoo. Od rana przyświecało nam piękne jesienne słońce, a gdy dotarliśmy do parku na wyspie Bolko, gdzie znajduje się zoo, przywitała nas feeria barw. Kolory, jakie ukazała natura, były niesamowite.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

uczniowie w siedzibie Nospr

15 października 2021
Udział w próbie otwartej NOSPR

Uczniowie mieli okazję obcować z muzyką w najlepszym wydaniu i jednocześnie przyglądać się próbie orkiestry symfonicznej pod batutą znakomitej dyrygentki oraz pianistki Clelii Cafiero. Krótki wykład przybliżył uczniom sylwetkę George'a Gershwina, a w trakcie próby usłyszeli wykonanie utworu "Błękitna Rapsodia".

zobacz zdjęcia