Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
im. J. Rymera - I Wojewody Śląskiego
w Katowicach

  • zdjęcie promujące zawód przetwórca mięsa
  • zdjęcie promujące zawód technik weterynarii
  • zdjęcie promujące zawód piekarz
  • zdjęcie promujące zawód technik technologii żywności
  • zdjęcie promujące zawód cukiernik

Wydarzenia - rok szkolny 2017/2018


 
 

14 marca 2018
Dzień Tolerancji – poznajmy kulturę muzułmańską

Spotkanie zaczęło się od projekcji filmu podsumowującego „Kuźnię Różnorodności” – projekt antydyskryminacyjny, w którym na jesieni wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

12-14 marca 2018
Rekolekcje wielkopostne

W pierwszym dniu naszych rekolekcji wielkopostnych uczestniczyliśmy w spotkaniu z fantastycznym Panem Mikołajem - założycielem Fundacji Wolne Miejsce, która organizuje spotkania świąteczne dla osób samotnych. Pomaganie nic nie kosztuje, a daje więcej niż myślimy! W drugim dniu rekolekcji odwiedziliśmy siostry Misjonarki Miłości, których założycielką jest św. Matka Teresa z Kalkuty. Jedna z nich, z ujmującym uśmiechem na twarzy, podzieliła się z nami swoim świadectwem życia. W ostatnim dniu rekolekcji połączyła nas wspólna Eucharystia. Ksiądz Paweł przypomniał nam, że jesteśmy powołani do spełniania woli Boga to znaczy do czynienia dobra. Nie zapominajmy, że wiara daje nam siłę do tego, byśmy na co dzień bardziej kochali i zmieniali ten świat na lepszy!

13 marca 2018
Klub Kulturalnie Zakręconych znów w kinie!

Jak zrozumieć siedemnastoletnią dziewczynę? Uczniowie z Klubu Kulturalnie Zakręconych próbowali znaleźć odpowiedź na to pytanie, oglądając we wtorkowe popołudnie film „Lady Bird”. Okazało się to trudne zadanie, szczególnie dla chłopców :-) Jednak z „Lady Bird” łączy nas więcej niż myślimy: pragnienie doświadczenia prawdziwej miłości, szczerej przyjaźni i zrozumienia przez rodziców oraz odwaga w spełnianiu marzeń.

12 marca 2018
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Katowice

Dziś odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Katowice. Spośród kandydatów najwięcej głosów otrzymała Dominika Grabowska z klasy IIB. Gratulujemy!!!

8 marca 2018
Koncert dla Pań

Młodzież klas IVA, IIIA i IIIB przygotowała piękne przedstawienie. Poznaliśmy definicję słowa „kobieta”, jej typy, marzenia, pragnienia. Dzięki pięknie wykonanym piosenkom wiemy, co to znaczy „Być kobietą” i dlaczego mężczyźni tracą głowę…

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

6 marca 2018
„Krew na wagę życia”

Dziś odbyła się w naszej szkole prelekcja na temat zagadnień dotyczących krwiodawstwa i krwiolecznictwa, w której wzięli udział uczniowie klas trzecich naszej szkoły jak i zaproszeni uczniowie LO im. Długosza.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia

26 marca 2018
Skończę szkołę i co dalej?

Uczniowie ostatnich klas wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielką Młodzieżowego Biura Pracy w Katowicach, którego celem było przybliżenie informacji na temat zasad funkcjonowania Biura, dostępnych ofert edukacyjnych, ofert pracy oraz realizowanych projektów krajowych i europejskich. Istotną informacją jest fakt, iż wszystkie usługi realizowane przez MBP są bezpłatne. Aby uzyskać szczegółowe informacje warto zajrzeć na stronę http://www.slaska.ohp.pl

22 lutego 2018
„Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Hasło nawiązuje do obchodzonego w lutym międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu – w tym roku pod takim właśnie określeniem. Uczennice klasy IA przygotowały gazetkę tematyczną, na zajęciach z wychowawcami dyskutowaliśmy na temat szacunku, cyberprzemocy, hejtu, sekstingu, ksenofobii. Pamiętajmy, Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji – bardzo ważne jest, aby jej podstawą był szacunek dla drugiego człowieka.

21 lutego 2018
Dzień Seniora – projekt NPRC

Dziś odbył się kolejny projekt w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Celem projektu było zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książki inne niż nowości tj. dawne bestsellery babć i dziadków, stworzenie listy i wystawy ich ulubionych książek, współpraca ze środowiskiem i integracja pokoleniowa.

czytaj więcej

zobacz zdjęcia